Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S ICE HOCKEY - 2020 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
20.12 Villach Austria 1-2 Slovakia Friendly  
19.12 Villach Austria 3-1 Slovakia Friendly  
19.12 Litoměřice Czechia 5-0 Hungary Friendly  
18.12 Litoměřice Czechia 5-0 Hungary Friendly  
06.11 Härnösand (Sweden) Denmark 4-0 Norway Friendly Tournament  
05.11 Sundsvall Sweden 4-3 Denmark
After overtime
Friendly Tournament 
05.11 Budapest Hungary 2-6 Hungary U-16 (boys) Friendly 
04.11 Härnösand Sweden 6-0 Norway Friendly Tournament 
29.08 Budapest Hungary 3-4 Denmark Friendly 
29.08 Skövde Sweden 4-3 Sweden U-18 Friendly 
28.08 Skövde Sweden 3-0 Sweden U-18 Friendly 
27.08 Budapest Hungary 0-1 Denmark Friendly 
29.02 Akureyri (Iceland) Australia 7-1 New Zealand World Championship Division II, Group B
29.02 Akureyri Iceland 7-0 Ukraine World Championship Division II, Group B
29.02 Akureyri (Iceland) Turkey 5-2 Croatia World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) Australia 9-1 Ukraine World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri Iceland 7-0 Croatia World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) New Zealand 2-1 Turkey World Championship Division II, Group B
26.02Akureyri (Iceland)Australia 15-0 Croatia World ChampionshipDivision II, Group B
26.02 Akureyri Iceland 6-0 Turkey World Championship Division II, Group B
26.02 Akureyri (Iceland) New Zealand 5-3 Ukraine World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri (Iceland) Australia 2-1 Turkey World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri (Iceland) Croatia 2-1 Ukraine
After shootout
World Championship Division II, Group B
24.02 Akureyri Iceland 4-1 New Zealand World Championship Division II, Group B
23.02 Akureyri Iceland 1-6 Australia World Championship Division II, Group B
23.02Akureyri (Iceland)New Zealand 11-1 Croatia World ChampionshipDivision II, Group B
23.02Akureyri (Iceland)Turkey 3-2 Ukraine
After overtime
World ChampionshipDivision II, Group B
09.02 Gangneung (South Korea) Czechia U-18 2-1 Poland Legacy Cup  
09.02 Gangneung South Korea 1-0 Germany 'B' Legacy Cup  
08.02 Tranås (Sweden) Czechia 2-1 Germany 6 Nations Tournament 5th Place Match
08.02 Tranås (Sweden) Russia 3-1 Switzerland 6 Nations Tournament 3rd Place Match
08.02 Tranås Sweden 0-4 Finland 6 Nations Tournament Final
08.02Halden (Norway)France 2-0 Hungary 4 Nations Tournament 
08.02HaldenNorway 6-4 Slovakia 4 Nations Tournament 
08.02 Gangneung (South Korea) Germany 'B' 4-3 Poland
After overtime
Legacy Cup  
08.02 Gangneung South Korea 2-3 Czechia U-18
After overtime
Legacy Cup  
08.02TilburgNetherlands 6-2 Austria Friendly 
08.02 Anaheim USA 4-3 Canada
After overtime
Friendly 
07.02 Eksjö (Sweden) Finland 8-2 Switzerland 6 Nations Tournament Group A
07.02 Tranås (Sweden) Russia 5-1 Czechia 6 Nations Tournament Group B
07.02Halden (Norway)Hungary 2-1 Slovakia 4 Nations Tournament 
07.02 Halden Norway 0-3 France 4 Nations Tournament  
07.02 Gangneung (South Korea) Germany 'B' 5-3 Czechia U-18 Legacy Cup  
07.02 Gangneung South Korea 1-4 Poland Legacy Cup  
07.02 Tilburg Netherlands 2-3 Austria
After shootout
Friendly 
06.02 Eksjö (Sweden) Switzerland 2-1 Germany 6 Nations Tournament Group A
06.02 Tranås Sweden 1-2 Czechia
After shootout
6 Nations Tournament Group B
06.02Halden (Norway)France 4-2 Slovakia 4 Nations Tournament 
06.02HaldenNorway 6-1 Hungary 4 Nations Tournament 
05.02 Eksjö (Sweden) Finland 3-1 Germany 6 Nations Tournament Group A
05.02 Tranås Sweden 3-1 Russia 6 Nations Tournament Group B
05.02 Vancouver Canada 1-3 USA Friendly  
03.02 Victoria Canada 3-2 USA
After overtime
Friendly