Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S ICE HOCKEY - 2013 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.12 Toronto Canada 2-3 USA Friendly  
28.12 Hong Kong Hong Kong 9-0 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia Division I
28.12 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 6-1 Singapore Challenge Cup of Asia Division I
28.12 Saint Paul USA 3-2 Canada
After shootout
Friendly  
27.12 Hong Kong Hong Kong 4-0 Thailand Challenge Cup of Asia Division I
27.12 Hong Kong (Hong Kong) Singapore 7-6 United Arab Emirates
After overtime
Challenge Cup of Asia Division I
26.12 Hong Kong Hong Kong 7-1 Singapore Challenge Cup of Asia Division I
26.12 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 12-0 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia Division I
22.12 Radenthein Austria 4-2 France Mountain Cup  
22.12 Radenthein (Austria) Switzerland 6-2 Slovakia Mountain Cup  
21.12 Radenthein Austria 2-3 Switzerland Mountain Cup  
21.12 Radenthein (Austria) Slovakia 2-0 France Mountain Cup  
20.12 Radenthein Austria 6-5 Slovakia Mountain Cup  
20.12 Radenthein (Austria) Switzerland 4-0 France Mountain Cup  
20.12 Grand Forks USA 4-1 Canada Friendly  
15.12 Örebro (Sweden) Russia 4-1 Germany Euro Hockey Tour  
15.12 Örebro Sweden 2-3 Finland
After overtime
Euro Hockey Tour  
14.12 Örebro (Sweden) Finland 3-1 Russia Euro Hockey Tour  
14.12 Örebro Sweden 2-1 Germany Euro Hockey Tour  
13.12 Örebro (Sweden) Finland 2-1 Germany
After shootout
Euro Hockey Tour  
13.12 Örebro Sweden 3-1 Russia Euro Hockey Tour  
12.12 Calgary Canada 1-5 USA Friendly  
10.11 Yokohama (Japan) Czechia 3-2 Slovakia
After shootout
5 Nation Tournament  
10.11 Yokohama Japan 1-3 Germany 5 Nation Tournament  
09.11 Lake Placid USA 8-1 Sweden 4 Nations Cup 3rd Place Match
09.11 Lake Placid (USA) Canada 6-3 Finland 4 Nations Cup Final
09.11 Yokohama (Japan) Germany 7-0 Slovakia 5 Nation Tournament  
09.11 Yokohama Japan 2-0 Switzerland 5 Nation Tournament  
09.11 Amiens France 2-3 Austria Friendly  
08.11 Lake Placid (USA) Canada 4-3 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
08.11 Lake Placid USA 1-3 Finland 4 Nations Cup Group Stage
08.11 Yokohama (Japan) Czechia 4-1 Switzerland 5 Nation Tournament  
08.11 Yokohama Japan 6-0 Slovakia 5 Nation Tournament  
08.11 Compiègne France 2-1 Austria Friendly  
07.11 Yokohama Japan 4-5 Czechia 5 Nation Tournament  
07.11 Yokohama (Japan) Switzerland 3-2 Germany
After overtime
5 Nation Tournament  
07.11 Amiens France 3-1 Austria Friendly  
06.11 Lake Placid (USA) Finland 2-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
06.11 Lake Placid USA 2-4 Canada 4 Nations Cup Group Stage
05.11 Lake Placid (USA) Canada 3-1 Finland 4 Nations Cup Group Stage
05.11 Lake Placid USA 10-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
01.11 Middlebury USA 5-1 Finland Friendly  
27.10 Neumarkt Italy 2-3 Austria
After overtime
Friendly  
26.10 Neumarkt Italy 4-2 Austria Friendly  
26.10 Khimki Russia 3-0 Germany Friendly  
25.10 Khimki Russia 5-1 Germany Friendly  
24.10 Khimki Russia 2-1 Germany Friendly  
17.10 Boisbriand Canada 6-3 USA Friendly  
12.10 Burlington USA 2-3 Canada Friendly  
10.10 Mariehamn Finland 0-1 Sweden
After shootout
Friendly  
09.10 Mariehamn Finland 2-1 Sweden
After shootout
Friendly  
08.10 Mariehamn Finland 2-1 Sweden Friendly  
10.09 Sochi Russia 1-9 Canada Friendly  
08.09 Sochi Russia 1-6 Canada Friendly  
31.08 Järvenpää Finland 3-0 Sweden Euro Hockey Tour  
31.08 Vierumäki (Finland) Russia 2-1 Germany Euro Hockey Tour  
30.08 Kotka Finland 8-2 Germany Euro Hockey Tour  
30.08 Vierumäki (Finland) Russia 4-1 Sweden Euro Hockey Tour  
29.08 Valkeakoski Finland 1-0 Russia Euro Hockey Tour  
29.08 Vierumäki (Finland) Sweden 3-0 Germany Euro Hockey Tour  
28.08 Courchevel France 4-3 Slovakia
After shootout
Courchevel Tournament  
13.08 Znojmo Czechia 1-6 Russia Friendly  
11.08 Znojmo Czechia 1-2 Russia Friendly  
10.08 Znojmo Czechia 2-3 Russia Friendly  
04.08 Helsinki Finland 2-1 Japan Friendly  
03.08 Helsinki Finland 4-1 Japan Friendly  
14.04 Auckland (New Zealand) Australia 4-2 Poland World Championship Division II, Group A
14.04 Auckland (New Zealand) Hungary 3-1 Italy World Championship Division II, Group A
14.04 Auckland New Zealand 5-3 Slovenia World Championship Division II, Group A
13.04 Stavanger (Norway) Denmark 6-1 Latvia World Championship Division I, Group A
13.04 Stavanger (Norway) Japan 5-2 Austria World Championship Division I, Group A
13.04 Stavanger Norway 0-4 Slovakia World Championship Division I, Group A
13.04 Strasbourg (France) China 4-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
13.04 Strasbourg France 6-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
13.04 Strasbourg (France) Netherlands 3-2 North Korea
After shootout
World Championship Division I, Group B
12.04 Stavanger (Norway) Austria 5-2 Latvia World Championship Division I, Group A
12.04 Stavanger (Norway) Japan 5-3 Slovakia World Championship Division I, Group A
12.04 Stavanger Norway 2-3 Denmark World Championship Division I, Group A
12.04 Strasbourg France 3-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
12.04 Strasbourg (France) Netherlands 3-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
12.04 Strasbourg (France) North Korea 5-1 China World Championship Division I, Group B
12.04 Auckland (New Zealand) Australia 7-3 Slovenia World Championship Division II, Group A
12.04 Auckland (New Zealand) Italy 3-0 Poland World Championship Division II, Group A
12.04 Auckland New Zealand 2-6 Hungary World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland (New Zealand) Hungary 6-3 Poland World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland (New Zealand) Italy 3-1 Slovenia World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland New Zealand 4-3 Australia World Championship Division II, Group A
10.04 Stavanger (Norway) Austria 4-2 Denmark World Championship Division I, Group A
10.04 Stavanger Norway 0-1 Japan World Championship Division I, Group A
10.04 Stavanger (Norway) Slovakia 4-2 Latvia World Championship Division I, Group A
10.04 Strasbourg France 5-1 China World Championship Division I, Group B
10.04 Strasbourg (France) North Korea 3-2 Great Britain
After overtime
World Championship Division I, Group B
10.04 Strasbourg (France) Netherlands 4-2 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
09.04 Ottawa Canada 2-3 USA World Championship Final
09.04 Ottawa (Canada) Russia 2-0 Finland World Championship 3rd Place Match
09.04 Stavanger (Norway) Denmark 2-1 Japan
After shootout
World Championship Division I, Group A
09.04 Stavanger Norway 7-4 Latvia World Championship Division I, Group A
09.04 Stavanger (Norway) Slovakia 3-1 Austria World Championship Division I, Group A
09.04 Auckland (New Zealand) Australia 5-3 Hungary World Championship Division II, Group A
09.04 Auckland New Zealand 2-6 Italy World Championship Division II, Group A
09.04 Auckland (New Zealand) Poland 3-2 Slovenia World Championship Division II, Group A
08.04 Ottawa Canada 8-1 Russia World Championship Semi-Final
08.04 Ottawa (Canada) USA 3-0 Finland World Championship Semi-Final
08.04 Ottawa (Canada) Germany 5-3 Switzerland World Championship 5th Place Match
08.04 Nepean (Canada) Sweden 4-0 Czechia World Championship Relegation Series, Match 2
08.04 Strasbourg France 5-0 North Korea World Championship Division I, Group B
08.04 Strasbourg (France) Kazakhstan 4-3 Great Britain
After shootout
World Championship Division I, Group B
08.04 Strasbourg (France) Netherlands 4-3 China World Championship Division I, Group B
08.04 Auckland (New Zealand) Hungary 9-1 Slovenia World Championship Division II, Group A
08.04 Auckland (New Zealand) Italy 5-2 Australia World Championship Division II, Group A
08.04 Auckland New Zealand 1-2 Poland
After overtime
World Championship Division II, Group A
07.04 Stavanger (Norway) Japan 5-0 Latvia World Championship Division I, Group A
07.04 Stavanger (Norway) Denmark 2-1 Slovakia World Championship Division I, Group A
07.04 Stavanger Norway 4-3 Austria
After overtime
World Championship Division I, Group A
07.04 Strasbourg (France) China 6-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
07.04 Strasbourg France 4-2 Netherlands World Championship Division I, Group B
07.04 Strasbourg (France) Kazakhstan 6-2 North Korea World Championship Division I, Group B
07.04 Puigcerdà (Spain) Iceland 2-1 Belgium
After overtime
World Championship Division II, Group B
07.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 7-1 South Africa World Championship Division II, Group B
07.04 Puigcerdà Spain 4-1 Croatia World Championship Division II, Group B
06.04 Ottawa (Canada) Finland 1-0 Germany World Championship Quarter-Final
06.04 Ottawa (Canada) Russia 2-1 Switzerland World Championship Quarter-Final
06.04 Nepean (Canada) Sweden 2-1 Czechia
After shootout
World Championship Relegation Series, Match 1
06.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 17-2 South Africa World Championship Division II, Group B
06.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 2-0 Belgium World Championship Division II, Group B
06.04 Puigcerdà Spain 4-1 Iceland World Championship Division II, Group B
05.04 Ottawa Canada 8-0 Finland World Championship Group A
05.04 Ottawa (Canada) USA 5-0 Switzerland World Championship Group A
05.04 Nepean (Canada) Germany 6-3 Czechia World Championship Group B
05.04 Nepean (Canada) Russia 4-0 Sweden World Championship Group B
04.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 2-1 Belgium
After overtime
World Championship Division II, Group B
04.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 4-1 Iceland World Championship Division II, Group B
04.04 Puigcerdà Spain 12-1 South Africa World Championship Division II, Group B
03.04 Ottawa Canada 13-0 Switzerland World Championship Group A
03.04 Ottawa (Canada) USA 4-2 Finland World Championship Group A
03.04 Nepean (Canada) Russia 3-1 Czechia World Championship Group B
03.04 Nepean (Canada) Sweden 3-2 Germany
After overtime
World Championship Group B
03.04 Puigcerdà (Spain) Belgium 9-1 South Africa World Championship Division II, Group B
03.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 5-4 Iceland World Championship Division II, Group B
03.04 Puigcerdà Spain 0-3 South Korea World Championship Division II, Group B
03.04 Colmar France 1-2 Japan Friendly  
02.04 Ottawa Canada 3-2 USA
After shootout
World Championship Group A
02.04 Ottawa (Canada) Finland 2-1 Switzerland World Championship Group A
02.04 Nepean (Canada) Czechia 3-2 Sweden World Championship Group B
02.04 Nepean (Canada) Russia 4-0 Germany World Championship Group B
01.04 Puigcerdà (Spain) Iceland 5-1 South Africa World Championship Division II, Group B
01.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 4-1 Croatia World Championship Division II, Group B
01.04 Puigcerdà Spain 3-1 Belgium World Championship Division II, Group B
01.04 Radenthein Austria 4-2 Kazakhstan Friendly  
30.03 Radenthein Austria 6-0 Kazakhstan Friendly  
30.03 Pembroke Canada 8-0 Sweden Friendly  
30.03 Aalborg Denmark 1-2 Norway Friendly  
30.03 Arnprior (Canada) Russia 3-1 Switzerland Friendly  
29.03 Aalborg Denmark 1-4 Norway Friendly  
29.03 Smiths Falls (Canada) Finland 10-1 Czechia Friendly  
17.03 Budapest Hungary 4-1 Poland Friendly  
16.03 Budapest Hungary 7-3 Poland Friendly  
15.03 Budapest Hungary 6-0 Poland Friendly  
10.02 Poprad (Slovakia) Japan 5-0 Denmark Olympic Qualification Final Qualification, Group C
10.02 Poprad Slovakia 3-5 Norway Olympic Qualification Final Qualification, Group C
10.02 Weiden (Germany) Czechia 3-2 China
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group D
10.02 Weiden Germany 5-0 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
10.02 Romanshorn (Switzerland) Austria 6-3 France Mountain Cup  
09.02 Romanshorn Switzerland 4-1 France Mountain Cup  
08.02 Romanshorn Switzerland 5-4 Austria
After shootout
Mountain Cup  
08.02 Poprad (Slovakia) Denmark 2-1 Norway
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group C
08.02 Poprad Slovakia 0-1 Japan
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group C
08.02 Weiden (Germany) China 2-1 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
08.02 Weiden Germany 3-1 Czechia Olympic Qualification Final Qualification, Group D
07.02 Poprad (Slovakia) Japan 4-3 Norway Olympic Qualification Final Qualification, Group C
07.02 Poprad Slovakia 1-2 Denmark Olympic Qualification Final Qualification, Group C
07.02 Weiden (Germany) Czechia 5-1 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
07.02 Weiden Germany 3-1 China Olympic Qualification Final Qualification, Group D
03.02 Imatra Finland 0-2 Sweden 4 Nations Tournament  
03.02 Tanhuvaara (Finland) Russia 2-0 Germany 4 Nations Tournament  
02.02 Savonlinna Finland 4-0 Russia 4 Nations Tournament  
02.02 Tanhuvaara (Finland) Sweden 4-3 Germany
After shootout
4 Nations Tournament  
02.02 Litoměřice Czechia 1-2 Japan Friendly  
02.02 Poprad Slovakia 5-2 China Friendly  
01.02 Rantasalmi Finland 3-0 Germany 4 Nations Tournament  
01.02 Tanhuvaara (Finland) Sweden 1-0 Russia 4 Nations Tournament  
31.01 Litoměřice Czechia 4-6 Japan Friendly  
31.01 Poprad Slovakia 1-3 China Friendly  
06.01 Ravensburg (Germany) Canada U-22 7-3 Russia Meco Cup Final
06.01 Füssen Germany 3-6 Finland Meco Cup 3rd Place Match
06.01 Füssen (Germany) Sweden 4-3 Switzerland
After overtime
Meco Cup 5th Place Match
06.01 Graz Austria 7-4 Slovakia Friendly  
05.01 Buchloe Germany 2-1 Russia Meco Cup Group A
05.01 Füssen (Germany) Canada U-22 2-0 Finland Meco Cup Group B
05.01 Graz Austria 1-3 Slovakia Friendly  
04.01 Füssen (Germany) Russia 4-2 Sweden Meco Cup Group A
04.01 Füssen (Germany) Finland 3-1 Switzerland Meco Cup Group B
03.01 Ravensburg Germany 2-3 Sweden Meco Cup Group A
03.01 Füssen (Germany) Canada U-22 4-0 Switzerland Meco Cup Group B
02.01 Memmingen Germany 1-8 Canada U-22 Friendly