Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

MEN'S HANDBALL - 2021 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
07.08 Tokyo (Japan) Spain 33-31 Egypt Olympic Games 3rd Place Match
07.08 Tokyo (Japan) France 25-23 Denmark Olympic Games Final
05.08 Tokyo (Japan) Denmark 27-23 Spain Olympic Games Semi-Final
05.08 Tokyo (Japan) France 27-23 Egypt Olympic Games Semi-Final
03.08 Tokyo (Japan) Denmark 31-25 Norway Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) Egypt 31-26 Germany Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) France 42-28 Bahrain Olympic Games Quarter-Final
03.08 Tokyo (Japan) Spain 34-33 Sweden Olympic Games Quarter-Final
01.08 Tokyo (Japan) Germany 29-25 Brazil Olympic Games Group A
01.08 Tokyo (Japan) Norway 32-29 France Olympic Games Group A
01.08 Tokyo (Japan) Spain 36-27 Argentina Olympic Games Group A
01.08 Tokyo (Japan) Egypt 30-20 Bahrain Olympic Games Group B
01.08 Tokyo Japan 31-30 Portugal Olympic Games Group B
01.08 Tokyo (Japan) Sweden 33-30 Denmark Olympic Games Group B
30.07 Tokyo (Japan) Brazil 25-23 Argentina Olympic Games Group A
30.07 Tokyo (Japan) France 36-31 Spain Olympic Games Group A
30.07 Tokyo (Japan) Germany 28-23 Norway Olympic Games Group A
30.07 Tokyo (Japan) Denmark 34-28 Portugal Olympic Games Group B
30.07 Tokyo (Japan) Egypt 27-22 Sweden Olympic Games Group B
30.07 Tokyo Japan 30-32 Bahrain Olympic Games Group B
28.07 Tokyo (Japan) France 30-29 Germany Olympic Games Group A
28.07 Tokyo (Japan) Norway 27-23 Argentina Olympic Games Group A
28.07 Tokyo (Japan) Spain 32-25 Brazil Olympic Games Group A
28.07 Tokyo (Japan) Denmark 31-21 Bahrain Olympic Games Group B
28.07 Tokyo Japan 29-33 Egypt Olympic Games Group B
28.07 Tokyo (Japan) Sweden 29-28 Portugal Olympic Games Group B
26.07 Tokyo (Japan) France 34-29 Brazil Olympic Games Group A
26.07 Tokyo (Japan) Germany 33-25 Argentina Olympic Games Group A
26.07 Tokyo (Japan) Spain 28-27 Norway Olympic Games Group A
26.07 Tokyo (Japan) Denmark 32-27 Egypt Olympic Games Group B
26.07 Tokyo Japan 26-28 Sweden Olympic Games Group B
26.07 Tokyo (Japan) Portugal 26-25 Bahrain Olympic Games Group B
24.07 Tokyo (Japan) France 33-27 Argentina Olympic Games Group A
24.07 Tokyo (Japan) Norway 27-24 Brazil Olympic Games Group A
24.07 Tokyo (Japan) Spain 28-27 Germany Olympic Games Group A
24.07 Tokyo (Japan) Egypt 37-31 Portugal Olympic Games Group B
24.07 Tokyo Japan 30-47 Denmark Olympic Games Group B
24.07 Tokyo (Japan) Sweden 32-31 Bahrain Olympic Games Group B
27.06 Pontevedra Spain 34-22 Croatia EHF Euro Cup  
19.06 Tbilisi (Georgia) Azerbaijan n/p Andorra
Cancelled due to positive COVID tests (Andorra)
IHF/EHF Trophy 5th Place Match
19.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 26-25 Moldova IHF/EHF Trophy 3rd Place Match
19.06 Tbilisi Georgia 32-18 Cyprus IHF/EHF Trophy Final
18.06 Tbilisi (Georgia) Cyprus 30-28 Moldova IHF/EHF Trophy Semi-Final
18.06 Tbilisi Georgia 32-19 Bulgaria IHF/EHF Trophy Semi-Final
16.06 Tbilisi (Georgia) Bulgaria 38-21 Andorra IHF/EHF Trophy Group A
16.06 Tbilisi (Georgia) Moldova 28-16 Azerbaijan IHF/EHF Trophy Group B
15.06 Tbilisi (Georgia) Cyprus 38-16 Andorra IHF/EHF Trophy Group A
15.06 Tbilisi Georgia 27-20 Moldova IHF/EHF Trophy Group B
14.06 Tbilisi (Georgia) Cyprus 29-23 Bulgaria IHF/EHF Trophy Group A
14.06 Tbilisi Georgia 36-16 Azerbaijan IHF/EHF Trophy Group B
02.05 Créteil France 46-30 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
02.05 Graz Austria 27-23 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.05 Stuttgart Germany 35-20 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
02.05 Brno Czechia 27-22 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
02.05 Tórshavn Faroe Islands 23-28 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
02.05 Hafnarfjörður Iceland 39-29 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
02.05 Matosinhos Portugal 30-25 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
02.05 Almere Netherlands 32-30 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.05 Celje Slovenia 39-24 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
02.05 Minsk Belarus 30-26 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.05 Valmiera (Latvia) Norway 37-16 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
02.05 Aarhus Denmark 46-24 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
02.05 Skopje North Macedonia 29-28 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
02.05 Podgorica Montenegro 23-19 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
02.05 Alingsås Sweden 39-16 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
01.05 Veszprém Hungary 26-22 Croatia EHF Euro Cup  
01.05 Llíria Spain 27-21 Slovakia EHF Euro Cup  
30.04 Tórshavn Faroe Islands 27-26 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
30.04 Podgorica Montenegro 22-34 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
29.04 Athens Greece 25-27 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
29.04 Bugojna Bosnia & Herzegovina 24-26 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
29.04 Tallinn Estonia 27-31 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
29.04 Tel Aviv Israel 29-41 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
29.04 Vilnius Lithuania 29-27 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
29.04 Opole Poland 27-26 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
29.04 Eskişehir Turkey 24-32 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
29.04 Chieti Italy 31-32 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
29.04 Valmiera Latvia 17-36 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
29.04 Varaždin Croatia 26-23 Slovakia EHF Euro Cup  
28.04 Moscow Russia 31-24 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
28.04 Zaporizhia Ukraine 26-28 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
28.04 Valmiera Latvia 23-28 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
28.04 Riihimäki Finland 22-27 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
28.04 Zürich Switzerland 29-30 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
28.04 Pristina Kosovo 22-27 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
28.04 Sibiu Romania 23-31 Sweden European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
28.04 Varaždin Croatia 32-24 Slovakia EHF Euro Cup  
28.04 Antequera Spain 28-30 Hungary EHF Euro Cup  
27.04 Athens Greece 31-40 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
27.04 Tel Aviv Israel 20-30 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
27.04 Eskişehir Turkey 22-30 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
26.04 Tel Aviv Israel 34-28 Lithuania European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.03 Podgorica (Montenegro) Brazil 26-24 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 1
14.03 Podgorica (Montenegro) Norway 44-31 South Korea Olympic Games Qualifier Tournament 1
14.03 Montpellier (France) Croatia 30-27 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 2
14.03 Montpellier France 28-29 Portugal Olympic Games Qualifier Tournament 2
14.03 Berlin Germany 34-26 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 3
14.03 Berlin (Germany) Sweden 32-25 Slovenia Olympic Games Qualifier Tournament 3
14.03 Bugojna Bosnia & Herzegovina 27-21 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
14.03 Brno Czechia 27-27 Russia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.03 Tórshavn Faroe Islands 25-26 Ukraine European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
14.03 Vilnius Lithuania 31-28 Israel European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
14.03 Wrocław Poland 26-27 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
14.03 Aalborg Denmark 37-21 North Macedonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.03 Schaffhausen Switzerland 32-30 Finland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
14.03 Bucharest Romania 25-30 Kosovo European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
14.03 Győr Hungary 36-26 Slovakia EHF Euro Cup  
13.03 Podgorica (Montenegro) Brazil 30-24 South Korea Olympic Games Qualifier Tournament 1
13.03 Podgorica (Montenegro) Norway 38-23 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 1
13.03 Montpellier (France) Croatia 25-24 Portugal Olympic Games Qualifier Tournament 2
13.03 Montpellier France 40-29 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 2
13.03 Berlin Germany 36-27 Slovenia Olympic Games Qualifier Tournament 3
13.03 Berlin (Germany) Sweden 36-25 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 3
13.03 Valmiera Latvia 27-39 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
12.03 Podgorica (Montenegro) Norway 32-20 Brazil Olympic Games Qualifier Tournament 1
12.03 Podgorica (Montenegro) South Korea 36-35 Chile Olympic Games Qualifier Tournament 1
12.03 Montpellier France 30-26 Croatia Olympic Games Qualifier Tournament 2
12.03 Montpellier (France) Portugal 34-27 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 2
12.03 Berlin Germany 25-25 Sweden Olympic Games Qualifier Tournament 3
12.03 Berlin (Germany) Slovenia 36-28 Algeria Olympic Games Qualifier Tournament 3
12.03 Brno Czechia 28-20 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
12.03 Bratislava Slovakia 15-30 Hungary EHF Euro Cup  
11.03 Vantaa Finland 19-32 Switzerland European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
11.03 Skopje North Macedonia 33-29 Denmark European Championship Qualifier Phase 2, Group 7
10.03 Moscow Russia 28-27 Czechia European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.03 Kiev Ukraine 25-21 Faroe Islands European Championship Qualifier Phase 2, Group 3
10.03 Minsk Belarus 37-32 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
10.03 Pristina Kosovo 23-23 Romania European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
10.03 Bratislava Slovakia 18-30 Spain EHF Euro Cup  
09.03 Celje Slovenia 32-29 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
09.03 Lund Sweden 27-24 Montenegro European Championship Qualifier Phase 2, Group 8
31.01 Cairo (Egypt) Spain 35-29 France World Championship 3rd Place Match
31.01 Cairo (Egypt) Denmark 26-24 Sweden World Championship Final
29.01 Cairo (Egypt) Denmark 35-33 Spain World Championship Semi-Final
29.01 Cairo (Egypt) Sweden 32-26 France World Championship Semi-Final
27.01 6th of October City (Egypt) South Korea w/o Cabo Verde
South Korea awarded match 10-0
World Championship 31st Place Match
27.01 6th of October City (Egypt) Angola 27-27 Morocco
2-3 pens
World Championship 29th Place Match
27.01 New Administrative Capital (Egypt) Chile 35-30 DR Congo World Championship 27th Place Match
27.01 New Administrative Capital (Egypt) Tunisia 37-33 Austria World Championship 25th Place Match
27.01 Cairo Egypt 35-35 Denmark
After extra time, 3-4 pens
World Championship Quarter-Final
27.01 Borg El Arab (Egypt) France 35-32 Hungary
After extra time
World Championship Quarter-Final
27.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 31-26 Norway World Championship Quarter-Final
27.01 Cairo (Egypt) Sweden 35-23 Qatar World Championship Quarter-Final
25.01 New Administrative Capital (Egypt) Brazil 37-17 Uruguay World Championship Main Round, Group I
25.01 New Administrative Capital (Egypt) Germany 23-23 Poland World Championship Main Round, Group I
25.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 36-28 Hungary World Championship Main Round, Group I
25.01 Cairo (Egypt) Denmark 38-26 Croatia World Championship Main Round, Group II
25.01 Cairo (Egypt) Japan 29-25 Bahrain World Championship Main Round, Group II
25.01 Cairo (Egypt) Qatar 26-25 Argentina World Championship Main Round, Group II
25.01 6th of October City (Egypt) DR Congo w/o Cabo Verde
DR Congo awarded match 10-0
World Championship 24th-32nd Place, Group I
25.01 6th of October City (Egypt) Tunisia 34-29 Angola World Championship 24th-32nd Place, Group I
24.01 6th of October City (Egypt) France 32-23 Portugal World Championship Main Round, Group III
24.01 6th of October City (Egypt) Norway 35-33 Iceland World Championship Main Round, Group III
24.01 6th of October City (Egypt) Switzerland 27-23 Algeria World Championship Main Round, Group III
24.01 Cairo (Egypt) Belarus 30-26 North Macedonia World Championship Main Round, Group IV
24.01 Cairo Egypt 25-25 Slovenia World Championship Main Round, Group IV
24.01 Cairo (Egypt) Sweden 34-20 Russia World Championship Main Round, Group IV
24.01 New Administrative Capital (Egypt) Austria 36-29 South Korea World Championship 24th-32nd Place, Group II
24.01 New Administrative Capital (Egypt) Chile 28-17 Morocco World Championship 24th-32nd Place, Group II
23.01 New Administrative Capital (Egypt) Germany 31-24 Brazil World Championship Main Round, Group I
23.01 New Administrative Capital (Egypt) Hungary 30-26 Poland World Championship Main Round, Group I
23.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 38-23 Uruguay World Championship Main Round, Group I
23.01 Cairo (Egypt) Argentina 23-19 Croatia World Championship Main Round, Group II
23.01 Cairo (Egypt) Denmark 34-27 Japan World Championship Main Round, Group II
23.01 Cairo (Egypt) Qatar 28-23 Bahrain World Championship Main Round, Group II
23.01 6th of October City (Egypt) Angola w/o Cabo Verde
Angola awarded match 10-0
World Championship 24th-32nd Place, Group I
23.01 6th of October City (Egypt) Tunisia 38-22 DR Congo World Championship 24th-32nd Place, Group I
22.01 6th of October City (Egypt) France 28-26 Iceland World Championship Main Round, Group III
22.01 6th of October City (Egypt) Norway 36-23 Algeria World Championship Main Round, Group III
22.01 6th of October City (Egypt) Portugal 33-29 Switzerland World Championship Main Round, Group III
22.01 Cairo Egypt 35-26 Belarus World Championship Main Round, Group IV
22.01 Cairo (Egypt) Russia 32-20 North Macedonia World Championship Main Round, Group IV
22.01 Cairo (Egypt) Slovenia 28-28 Sweden World Championship Main Round, Group IV
22.01 New Administrative Capital (Egypt) Austria 33-31 Chile World Championship 24th-32nd Place, Group II
22.01 New Administrative Capital (Egypt) Morocco 32-25 South Korea World Championship 24th-32nd Place, Group II
21.01 New Administrative Capital (Egypt) Hungary 29-23 Brazil World Championship Main Round, Group I
21.01 New Administrative Capital (Egypt) Poland 30-16 Uruguay World Championship Main Round, Group I
21.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 32-28 Germany World Championship Main Round, Group I
21.01 Cairo (Egypt) Argentina 28-24 Japan World Championship Main Round, Group II
21.01 Cairo (Egypt) Croatia 28-18 Bahrain World Championship Main Round, Group II
21.01 Cairo (Egypt) Denmark 32-23 Qatar World Championship Main Round, Group II
21.01 6th of October City (Egypt) DR Congo 32-31 Angola World Championship 24th-32nd Place, Group I
21.01 6th of October City (Egypt) Tunisia w/o Cabo Verde
Tunisia awarded match 10-0
World Championship 24th-32nd Place, Group I
20.01 6th of October City (Egypt) France 29-26 Algeria World Championship Main Round, Group II
20.01 6th of October City (Egypt) Norway 29-28 Portugal World Championship Main Round, Group II
20.01 6th of October City (Egypt) Switzerland 20-18 Iceland World Championship Main Round, Group II
20.01 Cairo (Egypt) Belarus 26-26 Sweden World Championship Main Round, Group IV
20.01 Cairo Egypt 28-23 Russia World Championship Main Round, Group IV
20.01 Cairo (Egypt) Slovenia 31-21 North Macedonia World Championship Main Round, Group IV
20.01 New Administrative Capital (Egypt) Austria 36-22 Morocco World Championship 24th-32nd Place, Group II
20.01 New Administrative Capital (Egypt) Chile 44-33 South Korea World Championship 24th-32nd Place, Group II
19.01 6th of October City (Egypt) Hungary 29-28 Germany World Championship Preliminary Round, Group A
19.01 6th of October City (Egypt) Uruguay w/o Cabo Verde
Uruguay awarded match 10-0
World Championship Preliminary Round, Group A
19.01 New Administrative Capital (Egypt) Poland 33-23 Brazil World Championship Preliminary Round, Group B
19.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 36-30 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
19.01 Borg El Arab (Egypt) Croatia 26-24 Qatar World Championship Preliminary Round, Group C
19.01 Borg El Arab (Egypt) Japan 30-29 Angola World Championship Preliminary Round, Group C
19.01 Cairo (Egypt) Bahrain 34-27 DR Congo World Championship Preliminary Round, Group D
19.01 Cairo (Egypt) Denmark 31-20 Argentina World Championship Preliminary Round, Group D
18.01 6th of October City (Egypt) France 25-24 Switzerland World Championship Preliminary Round, Group E
18.01 6th of October City (Egypt) Norway 38-29 Austria World Championship Preliminary Round, Group E
18.01 New Administrative Capital (Egypt) Iceland 31-23 Morocco World Championship Preliminary Round, Group F
18.01 New Administrative Capital (Egypt) Portugal 26-19 Algeria World Championship Preliminary Round, Group F
18.01 Cairo (Egypt) North Macedonia 32-29 Chile World Championship Preliminary Round, Group G
18.01 Cairo Egypt 23-24 Sweden World Championship Preliminary Round, Group G
18.01 Borg El Arab (Egypt) Russia 30-26 South Korea World Championship Preliminary Round, Group H
18.01 Borg El Arab (Egypt) Slovenia 29-25 Belarus World Championship Preliminary Round, Group H
17.01 6th of October City (Egypt) Germany w/o Cabo Verde
Germany awarded match 10-0
World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 6th of October City (Egypt) Hungary 44-18 Uruguay World Championship Preliminary Round, Group A
17.01 New Administrative Capital (Egypt) Brazil 32-32 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 New Administrative Capital (Egypt) Spain 27-26 Poland World Championship Preliminary Round, Group B
17.01 Borg El Arab (Egypt) Croatia 28-20 Angola World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Borg El Arab (Egypt) Qatar 31-29 Japan World Championship Preliminary Round, Group C
17.01 Cairo (Egypt) Argentina 24-21 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
17.01 Cairo (Egypt) Denmark 39-19 DR Congo World Championship Preliminary Round, Group D
16.01 6th of October City (Egypt) France 35-28 Austria World Championship Preliminary Round, Group E
16.01 6th of October City (Egypt) Norway 31-25 Switzerland World Championship Preliminary Round, Group E
16.01 New Administrative Capital (Egypt) Iceland 39-24 Algeria World Championship Preliminary Round, Group F
16.01 New Administrative Capital (Egypt) Portugal 33-20 Morocco World Championship Preliminary Round, Group F
16.01 Cairo Egypt 38-19 North Macedonia World Championship Preliminary Round, Group G
16.01 Cairo (Egypt) Sweden 41-26 Chile World Championship Preliminary Round, Group G
16.01 Borg El Arab (Egypt) Belarus 32-24 South Korea World Championship Preliminary Round, Group H
16.01 Borg El Arab (Egypt) Russia 31-25 Slovenia World Championship Preliminary Round, Group H
15.01 6th of October City (Egypt) Germany 43-14 Uruguay World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 6th of October City (Egypt) Hungary 34-27 Cabo Verde World Championship Preliminary Round, Group A
15.01 New Administrative Capital (Egypt) Brazil 29-29 Spain World Championship Preliminary Round, Group B
15.01 New Administrative Capital (Egypt) Poland 30-28 Tunisia World Championship Preliminary Round, Group B
15.01 Borg El Arab (Egypt) Croatia 29-29 Japan World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Borg El Arab (Egypt) Qatar 30-25 Angola World Championship Preliminary Round, Group C
15.01 Cairo (Egypt) Argentina 28-22 DR Congo World Championship Preliminary Round, Group D
15.01 Cairo (Egypt) Denmark 34-20 Bahrain World Championship Preliminary Round, Group D
14.01 6th of October City (Egypt) France 28-24 Norway World Championship Preliminary Round, Group E
14.01 6th of October City (Egypt) Switzerland 28-25 Austria World Championship Preliminary Round, Group E
14.01 New Administrative Capital (Egypt) Algeria 24-23 Morocco World Championship Preliminary Round, Group F
14.01 New Administrative Capital (Egypt) Portugal 25-23 Iceland World Championship Preliminary Round, Group F
14.01 Cairo (Egypt) Sweden 32-20 North Macedonia World Championship Preliminary Round, Group G
14.01 Borg El Arab (Egypt) Belarus 32-32 Russia World Championship Preliminary Round, Group H
14.01 Borg El Arab (Egypt) Slovenia 51-29 South Korea World Championship Preliminary Round, Group H
13.01 Cairo Egypt 35-29 Chile World Championship Preliminary Round, Group G
13.01 Zrenjanin Serbia 31-21 Greece European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
10.01 Bugojno Bosnia & Herzegovina 21-19 Estonia European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.01 Cologne Germany 34-20 Austria European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
10.01 Reykjavík Iceland 32-23 Portugal European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
10.01 Celje Slovenia 27-27 Netherlands European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
10.01 Valmiera Latvia 31-29 Italy European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
09.01 Créteil France 26-26 Serbia European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
09.01 Płock Poland 35-24 Turkey European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
08.01 Bekkestua Norway 27-19 Belarus European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
07.01 Chieti Italy 28-17 Latvia European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
06.01 Graz Austria 27-36 Germany European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
06.01 Põlva Estonia 24-21 Bosnia & Herzegovina European Championship Qualifier Phase 2, Group 2
06.01 Matosinhos Portugal 26-24 Iceland European Championship Qualifier Phase 2, Group 4
06.01 Almere Netherlands 23-34 Slovenia European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
06.01 Eskişehir Turkey 24-29 Poland European Championship Qualifier Phase 2, Group 5
05.01 Zrenjanin Serbia 27-24 France European Championship Qualifier Phase 2, Group 1
05.01 Minsk Belarus 33-25 Norway European Championship Qualifier Phase 2, Group 6
05.01 Poreč Croatia 31-28 Spain EHF Euro Cup