Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN'S ICE HOCKEY - 2011 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
31.12 Bratislava Slovakia 0-5 Canada U-22 Friendly
30.12 Bratislava Slovakia 0-8 Canada U-22 Friendly
30.12 Budapest Hungary 5-2 Poland Friendly
29.12 Budapest Hungary 2-3 Poland Friendly
18.12 Vierumäki (Finland) Russia 1-0 Germany Euro Hockey Tour
18.12 Riihimäki Finland 0-4 Sweden Euro Hockey Tour
17.12 Bratislava Slovakia 6-2 Switzerland 4 Nations Tournament
17.12 Bratislava (Slovakia) Norway 5-4 France
After overtime
4 Nations Tournament
17.12 Vierumäki (Finland) Sweden 4-1 Germany Euro Hockey Tour
17.12 Kangasniemi Finland 3-1 Russia Euro Hockey Tour
16.12 Bratislava Slovakia 2-3 France 4 Nations Tournament
16.12 Bratislava (Slovakia) Norway 3-2 Switzerland 4 Nations Tournament
16.12 Vierumäki (Finland) Sweden 4-0 Russia Euro Hockey Tour
16.12 Hollola Finland 3-1 Germany Euro Hockey Tour
15.12 Bratislava (Slovakia) Switzerland 2-1 France
After shootout
4 Nations Tournament
15.12 Bratislava Slovakia 5-2 Norway 4 Nations Tournament
11.12 Dordrecht Netherlands 8-2 Belgium Friendly
10.12 Dordrecht Netherlands 9-0 Belgium Friendly
13.11 Gmunden Austria 4-1 Italy Friendly
13.11 Füssen (Germany) Russia 7-1 France 12 Nations Series
13.11 Füssen (Germany) Norway 3-1 Slovakia 12 Nations Series
13.11 Füssen (Germany) Japan 2-1 Czechia 12 Nations Series
13.11 Füssen Germany 2-1 Switzerland 12 Nations Series
13.11 Nyköping Sweden 2-1 Finland
After overtime
4 Nations Tournament 3rd Place Match
13.11 Nyköping (Sweden) USA 4-3 Canada
After shootout
4 Nations Tournament Final
12.11 Gmunden Austria 3-1 Italy Friendly
12.11 Füssen (Germany) Norway 5-3 Switzerland 12 Nations Series
12.11 Füssen (Germany) Japan 5-1 France 12 Nations Series
12.11 Füssen Germany 3-2 Russia
After shootout
12 Nations Series
12.11 Füssen (Germany) Czechia 4-2 Slovakia 12 Nations Series
12.11 Nyköping (Sweden) USA 10-0 Finland 4 Nations Tournament Group Stage
12.11 Nyköping Sweden 1-3 Canada 4 Nations Tournament Group Stage
10.11 Füssen (Germany) Slovakia 1-0 France 12 Nations Series
10.11 Füssen (Germany) Norway 3-2 Russia 12 Nations Series
10.11 Füssen Germany 1-3 Japan 12 Nations Series
10.11 Füssen (Germany) Czechia 6-3 Switzerland 12 Nations Series
10.11 Nyköping Sweden 1-2 Finland
After shootout
4 Nations Tournament Group Stage
10.11 Nyköping (Sweden) Canada 3-1 USA 4 Nations Tournament Group Stage
09.11 Füssen (Germany) Switzerland 2-1 France 12 Nations Series
09.11 Füssen (Germany) Russia 1-0 Czechia 12 Nations Series
09.11 Füssen (Germany) Norway 4-3 Japan
After shootout
12 Nations Series
09.11 Füssen Germany 3-0 Slovakia 12 Nations Series
09.11 Nyköping Sweden 0-8 USA 4 Nations Tournament Group Stage
09.11 Nyköping (Sweden) Canada 5-0 Finland 4 Nations Tournament Group Stage
07.11 Vallentuna Sweden 1-4 Canada Friendly
11.09 Grefrath (Germany) Netherlands 4-2 Belgium Grefrath Tournament Group Stage
03.09 Vierumäki Finland 4-2 Sweden 12 Nations Series
02.09 Vierumäki Finland 1-3 Sweden 12 Nations Series
31.08 Vierumäki (Finland) Sweden 6-4 Canada 12 Nations Series
31.08 Vierumäki Finland 0-6 USA 12 Nations Series
30.08 Courchevel (France) Germany 4-3 Norway
After overtime
12 Nations Series
30.08 Courchevel France 1-2 Czechia 12 Nations Series
30.08 Vierumäki (Finland) USA 2-0 Sweden 12 Nations Series
30.08 Vierumäki Finland 2-3 Canada 12 Nations Series
29.08 Vierumäki (Finland) Russia 8-3 Slovakia Friendly
29.08 Vierumäki (Finland) Canada 4-3 USA
After shootout
Friendly
29.08 Courchevel (France) Germany 4-1 Czechia 12 Nations Series
29.08 Courchevel France 1-6 Norway 12 Nations Series
28.08 Courchevel (France) Norway 5-3 Czechia 12 Nations Series
28.08 Courchevel France 1-2 Germany 12 Nations Series
28.08 Vierumäki (Finland) USA 4-0 Canada 12 Nations Series
28.08 Vierumäki (Finland) Sweden 4-3 Russia 12 Nations Series
28.08 Vierumäki (Finland) Slovakia 4-0 Japan 12 Nations Series
28.08 Vierumäki Finland 12-0 Switzerland 12 Nations Series
27.08 Vierumäki (Finland) USA 11-1 Switzerland 12 Nations Series
27.08 Vierumäki (Finland) Sweden 8-2 Japan 12 Nations Series
27.08 Vierumäki Finland 2-1 Russia 12 Nations Series
27.08 Vierumäki (Finland) Canada 11-0 Slovakia 12 Nations Series
25.08 Vierumäki (Finland) USA 13-0 Japan 12 Nations Series
25.08 Vierumäki (Finland) Sweden 4-2 Switzerland 12 Nations Series
25.08 Vierumäki Finland 2-0 Slovakia 12 Nations Series
25.08 Vierumäki (Finland) Canada 14-1 Russia 12 Nations Series
24.08 Vierumäki (Finland) USA 12-0 Russia 12 Nations Series
24.08 Vierumäki (Finland) Sweden 4-1 Slovakia 12 Nations Series
24.08 Vierumäki Finland 7-0 Japan 12 Nations Series
24.08 Vierumäki (Finland) Canada 16-0 Switzerland 12 Nations Series
23.08 Vierumäki Finland 2-0 Japan Friendly
25.04 Zürich (Switzerland) Finland 3-2 Russia
After overtime
World Championship Top Division - 3rd Place Match
25.04 Zürich (Switzerland) USA 3-2 Canada
After overtime
World Championship Top Division - Final
24.04 Winterthur (Switzerland) Slovakia 2-1 Kazakhstan
After shootout
World Championship Top Division - Relegation Match 2
24.04 Zürich Switzerland 2-3 Sweden
After shootout
World Championship Top Division - 5th Place
23.04 Zürich (Switzerland) Canada 4-1 Finland World Championship Top Division - Semi-Final
23.04 Zürich (Switzerland) USA 5-1 Russia World Championship Top Division - Semi-Final
22.04 Winterthur (Switzerland) Slovakia 1-0 Kazakhstan World Championship Top Division - Relegation Match 1
22.04 Zürich Switzerland 4-5 Russia
After overtime
World Championship Top Division - Quarter-Final
22.04 Zürich (Switzerland) Finland 5-1 Sweden World Championship Top Division - Quarter-Final
20.04 Winterthur (Switzerland) USA 9-1 Sweden World Championship Top Division - Group A
20.04 Winterthur (Switzerland) Russia 4-1 Slovakia World Championship Top Division - Group A
19.04 Winterthur Switzerland 6-1 Kazakhstan World Championship Top Division - Group B
19.04 Winterthur (Switzerland) Canada 2-0 Finland World Championship Top Division - Group B
18.04 Zürich (Switzerland) Sweden 3-0 Slovakia World Championship Top Division - Group A
18.04 Zürich (Switzerland) USA 13-1 Russia World Championship Top Division - Group A
17.04 Ravensburg Germany 3-1 Norway World Championship Division I
17.04 Ravensburg (Germany) Austria 2-1 Latvia World Championship Division I
17.04 Winterthur Switzerland 2-1 Finland
After overtime
World Championship Top Division - Group B
17.04 Winterthur (Switzerland) Canada 7-0 Kazakhstan World Championship Top Division - Group B
17.04 Zürich (Switzerland) USA 5-0 Slovakia World Championship Top Division - Group A
17.04 Zürich (Switzerland) Sweden 7-1 Russia World Championship Top Division - Group A
16.04 Ravensburg (Germany) Norway 2-0 Latvia World Championship Division I
16.04 Ravensburg Germany 3-0 China World Championship Division I
16.04 Winterthur Switzerland 0-12 Canada World Championship Top Division - Group B
16.04 Winterthur (Switzerland) Finland 5-3 Kazakhstan World Championship Top Division - Group B
14.04 Winterthur (Switzerland) Canada 5-0 Sweden Friendly
14.04 Ravensburg (Germany) Norway 3-1 Austria World Championship Division I
14.04 Ravensburg (Germany) Latvia 3-1 China World Championship Division I
13.04 Ravensburg Germany 2-1 Latvia World Championship Division I
13.04 Ravensburg (Germany) China 4-3 Austria World Championship Division I
12.04 Kreuzlingen Switzerland 1-3 Russia Friendly
11.04 Ravensburg (Germany) Norway 7-3 China World Championship Division I
11.04 Ravensburg Germany 4-0 Austria World Championship Division I
10.04 Caen (France) Italy 4-2 Great Britain World Championship Division II
10.04 Caen France 0-3 Czechia World Championship Division II
09.04 Kreuzlingen Switzerland 7-5 Norway Friendly
09.04 Ravensburg (Germany) Latvia 4-3 China Friendly
09.04 Caen France 4-1 Great Britain World Championship Division II
09.04 Caen (France) Czechia 7-0 Denmark World Championship Division II
08.04 Ann Arbor USA 4-1 Canada Friendly
07.04 Ann Arbor USA 1-3 Canada Friendly
07.04 Caen France 3-1 Denmark World Championship Division II
07.04 Caen (France) Czechia 3-1 Italy World Championship Division II
05.04 Caen (France) Denmark 3-1 Italy World Championship Division II
05.04 Caen (France) Czechia 5-1 Great Britain World Championship Division II
04.04 Caen France 1-0 Italy World Championship Division II
04.04 Caen (France) Denmark 8-1 Great Britain World Championship Division II
01.04 Le Havre France 9-2 Great Britain Friendly
01.04 Reykjavík (Iceland) New Zealand 7-2 Romania World Championship Division IV
01.04 Reykjavík Iceland 1-4 South Korea World Championship Division IV
31.03 Reykjavík (Iceland) South Korea 4-2 Romania World Championship Division IV
31.03 Reykjavík (Iceland) New Zealand 7-2 South Africa World Championship Division IV
30.03 Reykjavík Iceland 5-1 South Africa World Championship Division IV
29.03 Reykjavík (Iceland) New Zealand 3-1 South Korea World Championship Division IV
29.03 Reykjavík Iceland 3-2 Romania World Championship Division IV
28.03 Reykjavík (Iceland) Romania 3-1 South Africa World Championship Division IV
27.03 Reykjavík (Iceland) South Korea 6-0 South Africa World Championship Division IV
27.03 Reykjavík Iceland 1-3 New Zealand World Championship Division IV
26.03 Sursee Switzerland 5-1 Germany Friendly
25.03 Sursee Switzerland 4-5 Germany
After overtime
Friendly
19.03 Sofia (Bulgaria) Spain 14-0 Ireland World Championship Division V
19.03 Sofia (Bulgaria) Poland 14-0 Turkey World Championship Division V
18.03 Sofia (Bulgaria) Poland 5-4 Spain
After overtime
World Championship Division V
18.03 Sofia Bulgaria 3-0 Ireland World Championship Division V
16.03 Sofia (Bulgaria) Turkey 3-0 Ireland World Championship Division V
16.03 Sofia Bulgaria 0-7 Spain World Championship Division V
15.03 Sofia (Bulgaria) Spain 7-0 Turkey World Championship Division V
15.03 Sofia Bulgaria 0-19 Poland World Championship Division V
14.03 Sofia (Bulgaria) Poland 23-0 Ireland World Championship Division V
14.03 Sofia Bulgaria 2-1 Turkey World Championship Division V
20.02 Rönnäng Sweden 4-0 Finland Euro Hockey Tour
20.02 Rönnäng (Sweden) Germany 5-1 Russia Euro Hockey Tour
19.02 Prievidza Slovakia 3-1 Czechia 4 Nations Tournament
19.02 Prievidza (Slovakia) France 5-2 Austria 4 Nations Tournament
19.02 Rönnäng Sweden 4-0 Germany Euro Hockey Tour
19.02 Rönnäng (Sweden) Finland 5-0 Russia Euro Hockey Tour
18.02 Prievidza Slovakia 3-2 France
After overtime
4 Nations Tournament
18.02 Prievidza (Slovakia) Czechia 8-1 Austria 4 Nations Tournament
18.02 Rönnäng Sweden 2-1 Russia Euro Hockey Tour
18.02 Rönnäng (Sweden) Finland 4-0 Germany Euro Hockey Tour
17.02 Prievidza Slovakia 8-1 Austria 4 Nations Tournament
17.02 Prievidza (Slovakia) Czechia 3-0 France 4 Nations Tournament
13.02 Romanshorn (Switzerland) Norway 7-1 Austria Mountain Cup
12.02 Romanshorn Switzerland 4-2 Norway Mountain Cup
11.02 Romanshorn Switzerland 6-2 Austria Mountain Cup
06.02 Newcastle (Australia) Hungary 4-3 Slovenia
After overtime
World Championship Division III
06.02 Newcastle (Australia) Croatia 2-0 Belgium World Championship Division III
06.02 Newcastle Australia 2-3 Netherlands
After shootout
World Championship Division III
05.02 Newcastle (Australia) Slovenia 9-1 Belgium World Championship Division III
05.02 Newcastle (Australia) Netherlands 5-2 Hungary World Championship Division III
05.02 Newcastle Australia 5-1 Croatia World Championship Division III
03.02 Almaty Kazakhstan 4-1 China Asian Winter Games
03.02 Almaty (Kazakhstan) Japan 6-0 North Korea Asian Winter Games
03.02 Newcastle (Australia) Slovenia 3-1 Croatia World Championship Division III
03.02 Newcastle (Australia) Netherlands 13-0 Belgium World Championship Division III
03.02 Newcastle Australia 1-0 Hungary World Championship Division III
02.02 Newcastle (Australia) Netherlands 9-0 Croatia World Championship Division III
02.02 Newcastle (Australia) Hungary 9-1 Belgium World Championship Division III
02.02 Newcastle Australia 7-4 Slovenia World Championship Division III
01.02 Almaty (Kazakhstan) North Korea 6-1 South Korea Asian Winter Games
01.02 Almaty (Kazakhstan) Japan 4-3 China
After overtime
Asian Winter Games
01.02 Newcastle (Australia) Netherlands 3-0 Slovenia World Championship Division III
01.02 Newcastle (Australia) Hungary 12-1 Croatia World Championship Division III
01.02 Newcastle Australia 7-1 Belgium World Championship Division III
31.01 Almaty Kazakhstan 3-2 Japan
After shootout
Asian Winter Games
31.01 Almaty (Kazakhstan) China 10-0 South Korea Asian Winter Games
29.01 Newcastle Australia 4-3 Netherlands Friendly
29.01 Almaty Kazakhstan 11-0 South Korea Asian Winter Games
29.01 Almaty (Kazakhstan) China 8-1 North Korea Asian Winter Games
28.01 Almaty Kazakhstan 3-0 North Korea Asian Winter Games
28.01 Almaty (Kazakhstan) Japan 10-0 South Korea Asian Winter Games
09.01 Erzurum Turkey 1-12 Slovenia Erzurum Cup Final
08.01 Erzurum (Turkey) Slovenia 15-0 Bulgaria Erzurum Cup Group Stage
08.01 Kreuzlingen Switzerland 3-2 Finland
After shootout
MLP Nations Cup 5th Place Match
08.01 Kreuzlingen (Switzerland) Russia 7-2 Germany MLP Nations Cup 3rd Place Match
08.01 Kreuzlingen (Switzerland) Canada U-22 6-0 Sweden MLP Nations Cup Final
07.01 Erzurum Turkey 3-2 Bulgaria Erzurum Cup Group Stage
07.01 Kreuzlingen (Switzerland) Sweden 3-1 Germany MLP Nations Cup Semi-Final
07.01 Kreuzlingen (Switzerland) Canada U-22 9-0 Russia MLP Nations Cup Semi-Final
06.01 Erzurum Turkey 1-4 Slovenia Erzurum Cup Group Stage
06.01 Kreuzlingen (Switzerland) Sweden 6-2 Russia MLP Nations Cup Group B
06.01 Kreuzlingen (Switzerland) Canada U-22 9-0 Germany MLP Nations Cup Group A
05.01 Erzurum (Turkey) Slovenia 13-2 Bulgaria Erzurum Cup Group Stage
05.01 Kreuzlingen (Switzerland) Russia 2-0 Finland MLP Nations Cup Group B
05.01 Kreuzlingen Switzerland 4-5 Germany
After overtime
MLP Nations Cup Group A
04.01 Erzurum Turkey 5-0 Bulgaria Erzurum Cup Group Stage
04.01 Kreuzlingen (Switzerland) Finland 4-3 Sweden
After shootout
MLP Nations Cup Group B
04.01 Kreuzlingen Switzerland 0-5 Canada U-22 MLP Nations Cup Group A
03.01 Erzurum Turkey 0-7 Slovenia Erzurum Cup Group Stage