Scot Scores     Archive (80 sports, 2010-2020)      BUY ME A COFFEE

MEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

WOMEN
FOOTBALLFUTSALBEACH SOCCERRUGBY UNIONRUGBY SEVENSCRICKETICE HOCKEYFIELD HOCKEYBASKETBALLVOLLEYBALLHANDBALLWATER POLO

MEN'S BASKETBALL - 2021 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
05.09 Kigali (Rwanda) Senegal 86-73 Cabo Verde Afrobasket 3rd Place Match
05.09 Kigali (Rwanda) Tunisia 78-75 Côte d'Ivoire Afrobasket Final
04.09 Kigali (Rwanda) Côte d'Ivoire 75-65 Senegal Afrobasket Semi-Final
04.09 Kigali (Rwanda) Tunisia 75-65 Cabo Verde Afrobasket Semi-Final
02.09 Kigali (Rwanda) Cabo Verde 79-71 Uganda Afrobasket Quarter-Final
02.09 Kigali (Rwanda) Tunisia 80-65 South Sudan Afrobasket Quarter-Final
01.09 Kigali (Rwanda) Côte d'Ivoire 98-50 Guinea Afrobasket Quarter-Final
01.09 Kigali (Rwanda) Senegal 79-74 Angola Afrobasket Quarter-Final
31.08 Kigali (Rwanda) South Sudan 60-58 Kenya Afrobasket Quarter-Final Play-Off
31.08 Kigali (Rwanda) Uganda 80-68 Nigeria Afrobasket Quarter-Final Play-Off
30.08 Kigali (Rwanda) Angola 70-62 Egypt Afrobasket Quarter-Final Play-Off
30.08 Kigali Rwanda 68-72 Guinea Afrobasket Quarter-Final Play-Off
29.08 Kigali (Rwanda) Côte d'Ivoire 77-68 Nigeria Afrobasket Group C
29.08 Kigali (Rwanda) Kenya 72-66 Mali Afrobasket Group C
29.08 Kigali (Rwanda) Senegal 98-65 Cameroon Afrobasket Group D
29.08 Kigali (Rwanda) South Sudan 88-86 Uganda Afrobasket Group D
28.08 Kigali (Rwanda) Angola 73-58 DR Congo Afrobasket Group A
28.08 Kigali Rwanda 74-82 Cabo Verde Afrobasket Group A
28.08 Kigali (Rwanda) Guinea 86-78 Egypt Afrobasket Group B
28.08 Kigali (Rwanda) Tunisia 68-51 Central African Republic Afrobasket Group B
28.08 Mangilao Guam 77-85 Taiwan Asia Cup Qualifier 2nd Round, Group A
27.08 Kigali (Rwanda) Côte d'Ivoire 90-67 Mali Afrobasket Group C
27.08 Kigali (Rwanda) Nigeria 71-55 Kenya Afrobasket Group C
27.08 Kigali (Rwanda) Senegal 104-75 South Sudan Afrobasket Group D
27.08 Kigali (Rwanda) Uganda 80-66 Cameroon Afrobasket Group D
26.08 Kigali (Rwanda) DR Congo 70-66 Cabo Verde Afrobasket Group A
26.08 Kigali Rwanda 71-68 Angola Afrobasket Group A
26.08 Kigali (Rwanda) Central African Republic 61-60 Guinea Afrobasket Group B
26.08 Kigali (Rwanda) Tunisia 87-81 Egypt Afrobasket Group B
26.08 Mangilao Guam 77-72 Taiwan Asia Cup Qualifier 2nd Round, Group A
25.08 Kigali (Rwanda) Côte d'Ivoire 88-70 Kenya Afrobasket Group C
25.08 Kigali (Rwanda) Nigeria 81-73 Mali Afrobasket Group C
25.08 Kigali (Rwanda) Cameroon n/p South Sudan
South Sudan given 20-0 walkover due to Covid-19
Afrobasket Group D
25.08 Kigali (Rwanda) Senegal 93-55 Uganda Afrobasket Group D
24.08 Kigali (Rwanda) Cabo Verde 77-71 Angola
After overtime
Afrobasket Group A
24.08 Kigali Rwanda 82-68 DR Congo Afrobasket Group A
24.08 Kigali (Rwanda) Egypt 72-56 Central African Republic Afrobasket Group B
24.08 Kigali (Rwanda) Tunisia 82-46 Guinea Afrobasket Group B
22.08 Jeddah Saudi Arabia 96-72 Palestine Asia Cup Qualifier 2nd Round, Group B
21.08 Jeddah (Saudi Arabia) India 79-77 Palestine Asia Cup Qualifier 2nd Round, Group B
20.08 Jeddah Saudi Arabia 80-61 India Asia Cup Qualifier 2nd Round, Group B
15.08 Dublin Ireland 97-66 Malta European Small Countries Championship  
15.08 Dublin (Ireland) San Marino 92-82 Gibraltar European Small Countries Championship  
14.08 Dublin (Ireland) Andorra 93-74 Malta European Small Countries Championship  
14.08 Dublin Ireland 113-63 Gibraltar European Small Countries Championship  
12.08 Dublin (Ireland) Andorra 91-74 Gibraltar European Small Countries Championship  
12.08 Dublin Ireland 107-59 San Marino European Small Countries Championship  
11.08 Dublin (Ireland) Andorra 91-56 San Marino European Small Countries Championship  
11.08 Dublin (Ireland) Malta 89-63 Gibraltar European Small Countries Championship  
10.08 Dublin Ireland 96-81 Andorra European Small Countries Championship  
10.08 Dublin (Ireland) Malta 96-65 San Marino European Small Countries Championship  
07.08 Saitama (Japan) Australia 107-93 Slovenia Olympic Games 3rd Place Match
07.08 Saitama (Japan) USA 87-82 France Olympic Games Final
05.08 Saitama (Japan) France 90-89 Slovenia Olympic Games Semi-Final
05.08 Saitama (Japan) USA 97-78 Australia Olympic Games Semi-Final
03.08 Saitama (Japan) Australia 97-59 Argentina Olympic Games Quarter-Final
03.08 Saitama (Japan) France 84-75 Italy Olympic Games Quarter-Final
03.08 Saitama (Japan) Slovenia 94-70 Germany Olympic Games Quarter-Final
03.08 Saitama (Japan) USA 95-81 Spain Olympic Games Quarter-Final
01.08 Saitama Japan 77-97 Argentina Olympic Games Group C
01.08 Saitama (Japan) Slovenia 95-87 Spain Olympic Games Group C
31.07 Saitama (Japan) France 79-62 Iran Olympic Games Group A
31.07 Saitama (Japan) USA 119-84 Czechia Olympic Games Group A
31.07 Saitama (Japan) Australia 89-76 Germany Olympic Games Group B
31.07 Saitama (Japan) Italy 80-71 Nigeria Olympic Games Group B
29.07 Saitama Japan 81-116 Slovenia Olympic Games Group C
29.07 Saitama (Japan) Spain 81-71 Argentina Olympic Games Group C
28.07 Saitama (Japan) France 97-77 Czechia Olympic Games Group A
28.07 Saitama (Japan) USA 120-66 Iran Olympic Games Group A
28.07 Saitama (Japan) Australia 86-83 Italy Olympic Games Group B
28.07 Saitama (Japan) Germany 99-92 Nigeria Olympic Games Group B
26.07 Saitama Japan 77-88 Spain Olympic Games Group C
26.07 Saitama (Japan) Slovenia 118-100 Argentina Olympic Games Group C
25.07 Saitama (Japan) Czechia 84-78 Iran Olympic Games Group A
25.07 Saitama (Japan) France 83-76 USA Olympic Games Group A
25.07 Saitama (Japan) Australia 84-67 Nigeria Olympic Games Group B
25.07 Saitama (Japan) Italy 92-82 Germany Olympic Games Group B
15.07 Ñuñoa Chile 82-63 Nicaragua World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
15.07 Ñuñoa (Chile) Paraguay 77-49 Bolivia World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
14.07 Ñuñoa (Chile) Bolivia 87-82 Nicaragua World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
14.07 Ñuñoa Chile 66-62 Paraguay World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
13.07 Ñuñoa Chile 105-52 Bolivia World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
13.07 Ñuñoa (Chile) Nicaragua 76-73 Paraguay World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group B
08.07 Salé Morocco 65-77 Uganda Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group E
04.07 Victoria (Canada) Czechia 97-72 Greece Olympic Games Qualifier Tournament 1, Final
04.07 Split (Croatia) Germany 75-64 Brazil Olympic Games Qualifier Tournament 2, Final
04.07 Kaunas Lithuania 85-96 Slovenia Olympic Games Qualifier Tournament 3, Final
04.07 Belgrade Serbia 95-102 Italy Olympic Games Qualifier Tournament 4, Final
04.07 San Salvador (El Salvador) Cuba 79-60 Costa Rica World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
04.07 San Salvador El Salvador 79-87 Bahamas World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
03.07 Victoria Canada 101-103 Czechia
After overtime
Olympic Games Qualifier Tournament 1, Semi-Final
03.07 Victoria (Canada) Greece 81-63 Turkey Olympic Games Qualifier Tournament 1, Semi-Final
03.07 Split (Croatia) Brazil 102-74 Mexico Olympic Games Qualifier Tournament 2, Semi-Final
03.07 Split Croatia 76-86 Germany Olympic Games Qualifier Tournament 2, Semi-Final
03.07 Kaunas Lithuania 88-69 Poland Olympic Games Qualifier Tournament 3, Semi-Final
03.07 Kaunas (Lithuania) Slovenia 98-70 Venezuela Olympic Games Qualifier Tournament 3, Semi-Final
03.07 Belgrade (Serbia) Italy 79-59 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Tournament 4, Semi-Final
03.07 Belgrade Serbia 102-84 Puerto Rico Olympic Games Qualifier Tournament 4, Semi-Final
03.07 San Salvador (El Salvador) Bahamas 75-51 Costa Rica World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
03.07 San Salvador El Salvador 70-86 Cuba World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
02.07 San Salvador (El Salvador) Bahamas 89-88 Cuba World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
02.07 San Salvador El Salvador 59-71 Costa Rica World Cup Qualifier Americas, Pre-Qualifier, 2nd Round, Group A
01.07 Victoria (Canada) Greece 105-80 China Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group A
01.07 Victoria (Canada) Czechia 80-79 Uruguay Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group B
01.07 Split (Croatia) Germany 69-67 Russia Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group A
01.07 Split Croatia 75-70 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group B
01.07 Kaunas Lithuania 96-57 South Korea Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group A
01.07 Kaunas (Lithuania) Slovenia 112-77 Poland Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group B
01.07 Belgrade (Serbia) Dominican Republic 94-67 Philippines Olympic Games Qualifier Tournament 4, Group A
01.07 Belgrade (Serbia) Italy 90-83 Puerto Rico Olympic Games Qualifier Tournament 4, Group B
30.06 Victoria Canada 109-79 China Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group A
30.06 Victoria (Canada) Turkey 87-70 Czechia Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group B
30.06 Split (Croatia) Mexico 72-64 Russia Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group A
30.06 Split Croatia 67-94 Brazil Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group B
30.06 Kaunas (Lithuania) Venezuela 94-80 South Korea Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group A
30.06 Kaunas (Lithuania) Slovenia 118-68 Angola Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group B
30.06 Belgrade Serbia 83-76 Philippines Olympic Games Qualifier Tournament 4, Group A
29.06 Victoria Canada 97-91 Greece Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group A
29.06 Victoria (Canada) Turkey 95-86 Uruguay Olympic Games Qualifier Tournament 1, Group B
29.06 Split (Croatia) Germany 82-76 Mexico Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group A
29.06 Split (Croatia) Brazil 83-57 Tunisia Olympic Games Qualifier Tournament 2, Group B
29.06 Kaunas Lithuania 76-65 Venezuela Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group A
29.06 Kaunas (Lithuania) Poland 83-64 Angola Olympic Games Qualifier Tournament 3, Group B
29.06 Belgrade Serbia 94-76 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Tournament 4, Group A
20.06 Angeles (Philippines) Indonesia 86-69 Thailand Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
20.06 Angeles Philippines 82-77 South Korea Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
20.06 Angeles (Philippines) China 91-73 Taiwan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group B
19.06 Angeles (Philippines) South Korea 120-53 Thailand Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
19.06 Angeles (Philippines) China 90-84 Japan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group B
18.06 Angeles Philippines 76-51 Indonesia Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
18.06 Angeles (Philippines) Japan 98-61 Taiwan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group B
17.06 Angeles (Philippines) South Korea 104-81 Indonesia Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
17.06 Angeles (Philippines) China 115-66 Taiwan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group B
16.06GuayaquilEcuador 69-51 Bolivia World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, South America
16.06 Angeles Philippines 81-78 South Korea Asia Cup Qualifier 1st Round, Group A
16.06 Angeles (Philippines) Japan 57-66 China Asia Cup Qualifier 1st Round, Group B
15.06 Amman (Jordan) Hong Kong 66-112 Guam Asia Cup Qualifier 1st Round, Group C
14.06 Amman (Jordan) Qatar 56-67 Syria Asia Cup Qualifier 1st Round, Group E
14.06 Amman (Jordan) Saudi Arabia 64-70 Iran Asia Cup Qualifier 1st Round, Group E
14.06 Amman Jordan 79-76 Palestine Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
13.06 Amman (Jordan) Guam 103-83 Hong Kong Asia Cup Qualifier 1st Round, Group C
13.06 Amman Jordan 80-70 Kazakhstan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
12.06TarijaBolivia 91-57 Ecuador World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, South America
12.06 Amman (Jordan) Qatar 46-84 Iran Asia Cup Qualifier 1st Round, Group E
12.06 Amman (Jordan) Syria 77-79 Saudi Arabia
After overtime
Asia Cup Qualifier 1st Round, Group E
12.06 Amman Jordan 88-77 Palestine Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
19.04San Salvador (El Salvador) Costa Rica 72-55 Nicaragua World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
19.04San SalvadorEl Salvador 68-66 Jamaica World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
18.04San Salvador (El Salvador) Costa Rica 78-75 Guyana World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
18.04San SalvadorEl Salvador 82-89 Nicaragua World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
17.04San SalvadorEl Salvador 92-90 Guyana World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
17.04San Salvador (El Salvador) Nicaragua 92-54 Jamaica World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
16.04San SalvadorEl Salvador 58-78 Costa Rica World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
16.04San Salvador (El Salvador) Jamaica 107-87 Guyana World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
15.04San Salvador (El Salvador) Jamaica 69-67 Costa Rica World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
15.04San Salvador (El Salvador) Nicaragua 84-73 Guyana World Cup QualifierAmericas, Pre-Qualifier, 1st Round, Central America/Caribbean
22.02 Perm (Russia) Estonia 84-86 North Macedonia Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
22.02 Vilnius (Lithuania) Belgium 86-91 Czechia Eurobasket Qualifier Final Round, Group C
22.02 Vilnius Lithuania 77-76 Denmark Eurobasket Qualifier Final Round, Group C
22.02 İstanbul (Turkey) Sweden 74-59 Netherlands Eurobasket Qualifier Final Round, Group D
22.02 İstanbul Turkey 84-78 Croatia Eurobasket Qualifier Final Round, Group D
22.02 Kiev Ukraine 97-63 Hungary Eurobasket Qualifier Final Round, Group F
22.02 Podgorica (Montenegro) France 73-94 Great Britain Eurobasket Qualifier Final Round, Group G
22.02 Podgorica Montenegro 82-75 Germany Eurobasket Qualifier Final Round, Group G
22.02 Rīga (Latvia) Bulgaria 61-80 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Final Round, Group H
22.02 Rīga Latvia 94-97 Greece
After overtime
Eurobasket Qualifier Final Round, Group H
22.02 Cali (Colombia) Chile 42-61 Venezuela AmeriCup Qualifier Group A
22.02 Cali Colombia 71-63 Argentina AmeriCup Qualifier Group A
22.02 Cali (Colombia) Panama 77-71 Uruguay AmeriCup Qualifier Group B
22.02 Isa Town Bahrain 80-77 Iraq Asia Cup Qualifier 1st Round, Group D
22.02 Isa Town (Bahrain) Lebanon 99-71 India Asia Cup Qualifier 1st Round, Group D
22.02 Isa Town (Bahrain) Kazakhstan 107-37 Sri Lanka Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
21.02 Gliwice Poland 88-81 Romania Eurobasket Qualifier Final Round, Group A
21.02 Gliwice (Poland) Spain 78-73 Israel Eurobasket Qualifier Final Round, Group A
21.02 Perm (Russia) North Macedonia 87-78 Italy Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
21.02 Perm Russia 75-52 Estonia Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
21.02 Tbilisi Georgia 70-78 Finland Eurobasket Qualifier Final Round, Group E
21.02 Tbilisi (Georgia) Serbia 88-81 Switzerland Eurobasket Qualifier Final Round, Group E
21.02 Kiev (Ukraine) Hungary 81-58 Austria Eurobasket Qualifier Final Round, Group F
21.02 Cali (Colombia) Chile 65-99 Argentina AmeriCup Qualifier Group A
21.02 Cali Colombia 67-80 Venezuela AmeriCup Qualifier Group A
21.02 Cali (Colombia) Paraguay 84-88 Uruguay AmeriCup Qualifier Group B
21.02 Monastir (Tunisia) Madagascar 64-89 DR Congo Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
21.02 Monastir Tunisia 63-58 Central African Republic Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
21.02 Yaoundé (Cameroon) Angola 82-51 Senegal Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
21.02 Yaoundé (Cameroon) Kenya 44-71 Mozambique Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
21.02 Yaoundé Cameroon 57-64 Côte d'Ivoire Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group C
21.02 Yaoundé (Cameroon) Guinea 80-71 Equatorial Guinea Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group C
21.02 Monastir (Tunisia) Egypt 84-59 Morocco Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group E
21.02 Isa Town (Bahrain) Sri Lanka 74-129 Palestine Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
20.02 Engomi (Cyprus) Albania 72-93 Belarus World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group A
20.02 Engomi Cyprus 52-84 Portugal World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group A
20.02 Pristina Kosovo 73-77 Slovakia World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group B
20.02 Pristina (Kosovo) Luxembourg 84-86 Iceland World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group B
20.02 Vilnius (Lithuania) Belgium 88-65 Denmark Eurobasket Qualifier Final Round, Group C
20.02 Vilnius Lithuania 94-74 Czechia Eurobasket Qualifier Final Round, Group C
20.02 İstanbul (Turkey) Croatia 57-65 Netherlands Eurobasket Qualifier Final Round, Group D
20.02 İstanbul Turkey 88-80 Sweden Eurobasket Qualifier Final Round, Group D
20.02 Kiev Ukraine 70-65 Slovenia Eurobasket Qualifier Final Round, Group F
20.02 Podgorica (Montenegro) Germany 81-83 Great Britain Eurobasket Qualifier Final Round, Group G
20.02 Podgorica Montenegro 71-73 France Eurobasket Qualifier Final Round, Group G
20.02 Rīga (Latvia) Greece 69-84 Bosnia & Herzegovina Eurobasket Qualifier Final Round, Group H
20.02 Rīga Latvia 65-66 Bulgaria Eurobasket Qualifier Final Round, Group H
20.02 San Juan (Puerto Rico) Canada 95-90 US Virgin Islands AmeriCup Qualifier Group C
20.02 San Juan (Puerto Rico) Mexico 75-96 USA AmeriCup Qualifier Group D
20.02 San Juan Puerto Rico 102-97 Bahamas AmeriCup Qualifier Group D
20.02 Monastir (Tunisia) Central African Republic 79-72 Madagascar Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
20.02 Monastir Tunisia 73-68 DR Congo Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
20.02 Yaoundé (Cameroon) Angola 73-74 Kenya Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
20.02 Yaoundé (Cameroon) Senegal 84-43 Mozambique Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
20.02 Yaoundé Cameroon 98-67 Guinea Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group C
20.02 Yaoundé (Cameroon) Côte d'Ivoire 93-50 Equatorial Guinea Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group C
20.02 Monastir (Tunisia) Egypt 94-65 Cabo Verde Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group E
20.02 Cairns Australia 81-52 New Zealand Asia Cup Qualifier 1st Round, Group C
20.02 Isa Town Bahrain 87-102 Lebanon Asia Cup Qualifier 1st Round, Group D
20.02 Isa Town (Bahrain) India 81-78 Iraq Asia Cup Qualifier 1st Round, Group D
19.02 Gliwice Poland 88-89 Spain Eurobasket Qualifier Final Round, Group A
19.02 Gliwice (Poland) Romania 71-79 Israel Eurobasket Qualifier Final Round, Group A
19.02 Perm (Russia) Italy 101-105 Estonia
After overtime
Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
19.02 Perm Russia 94-77 North Macedonia Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
19.02 Tbilisi (Georgia) Finland 92-84 Switzerland Eurobasket Qualifier Final Round, Group E
19.02 Tbilisi Georgia 66-92 Serbia Eurobasket Qualifier Final Round, Group E
19.02 Kiev (Ukraine) Austria 81-83 Hungary
After overtime
Eurobasket Qualifier Final Round, Group F
19.02 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 103-99 US Virgin Islands
After overtime
AmeriCup Qualifier Group C
19.02 San Juan (Puerto Rico) Bahamas 77-93 USA AmeriCup Qualifier Group D
19.02 San Juan Puerto Rico 80-70 Mexico AmeriCup Qualifier Group D
19.02 Monastir (Tunisia) DR Congo 68-69 Central African Republic
After overtime
Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
19.02 Monastir Tunisia 78-51 Madagascar Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group A
19.02 Yaoundé (Cameroon) Kenya 51-69 Senegal Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
19.02 Yaoundé (Cameroon) Mozambique 68-91 Angola Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group B
19.02 Yaoundé (Cameroon) Guinea 73-87 Côte d'Ivoire Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group C
19.02 Monastir (Tunisia) Mali 56-76 Nigeria Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D
19.02 Monastir (Tunisia) South Sudan 58-62 Rwanda
After overtime
Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D
19.02 Isa Town (Bahrain) Palestine 56-93 Kazakhstan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
18.02 Engomi Cyprus 88-66 Albania World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group A
18.02 Engomi (Cyprus) Portugal 75-57 Belarus World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group A
18.02 Pristina Kosovo 89-99 Luxembourg World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group B
18.02 Pristina (Kosovo) Slovakia 79-94 Iceland World Cup Qualifier Europe, Pre-Qualifiers, Group B
18.02 Perm (Russia) Italy 92-84 North Macedonia Eurobasket Qualifier Final Round, Group B
18.02 Kiev (Ukraine) Slovenia 84-72 Hungary Eurobasket Qualifier Final Round, Group F
18.02 Monastir (Tunisia) Mali 65-69 South Sudan Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D
18.02 Monastir (Tunisia) Nigeria 64-51 Rwanda Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D
18.02 Monastir (Tunisia) Cabo Verde 69-72 Morocco Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group E
18.02 Isa Town (Bahrain) Sri Lanka 52-111 Kazakhstan Asia Cup Qualifier 1st Round, Group F
17.02 San Juan (Puerto Rico) US Virgin Islands 93-95 Canada AmeriCup Qualifier Group C
17.02 Monastir (Tunisia) Rwanda 51-76 Mali Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D
17.02 Monastir (Tunisia) South Sudan 70-75 Nigeria Afrobasket Qualifier 2nd Round, Group D