LAST UPDATE: Tuesday, 18 June 2019, 00:32:51

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S RUGBY SEVENS - FIXTURES

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
22.06Moscow (Russia) Ireland - Romania Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) France 'B' - Italy Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) Germany - Poland Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) Portugal - Wales 'B' Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) England 'B' - Spain Grand Prix Series Pool C
22.06Moscow Russia - Georgia Grand Prix Series Pool C
22.06Moscow (Russia) Ireland - Italy Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) France 'B' - Romania Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) Germany - Wales 'B' Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) Portugal - Poland Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) England 'B' - Georgia Grand Prix Series Pool C
22.06Moscow Russia - Spain Grand Prix Series Pool C
22.06Moscow (Russia) France 'B' - Ireland Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) Italy - Romania Grand Prix Series Pool A
22.06Moscow (Russia) Germany - Portugal Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) Wales 'B' - Poland Grand Prix Series Pool B
22.06Moscow (Russia) Spain - Georgia Grand Prix Series Pool C
22.06Moscow Russia - England 'B' Grand Prix Series Pool C
23.06Moscow (Russia) 1st Pool A - 2nd best 3rd Place Grand Prix Series Quarter-Final
23.06Moscow (Russia) 1st Pool B - Best 3rd Place Grand Prix Series Quarter-Final
23.06Moscow (Russia) 1st Pool C - 2nd Pool A Grand Prix Series Quarter-Final
23.06Moscow (Russia) 2nd Pool B - 2nd Pool C Grand Prix Series Quarter-Final
23.06Moscow (Russia) 3rd best 3rd Place - 3rd best 4th Place Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Best 4th Place - 2nd best 4th Place Grand Prix Series 9th-12th Place Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Loser 2B/2C - Loser 1A/2nd best 3rd Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Loser 1C/2A - Loser 1B/Best 3rd Grand Prix Series 5th-8th Place Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Winner 1A/2ne best 3rd - Winner 2B/2C Grand Prix Series Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Winner 1C/2A - Winner 1B/Best 3rd Grand Prix Series Semi-Final
23.06Moscow (Russia) Loser Best 4th/2nd best 4th - Loser 3rd best 3rd/3rd best 4th Grand Prix Series 11th Place Match
23.06Moscow (Russia) Winner 3rd best 3rd/3rd best 4th - Winner Best 4th/2nd best 4th Grand Prix Series 9th Place Match
23.06Moscow (Russia) Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2 Grand Prix Series 7th Place Match
23.06Moscow (Russia) Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2 Grand Prix Series 5th Place Match
23.06Moscow (Russia) Loser SF1 - Loser SF2 Grand Prix Series 3rd Place Match
23.06Moscow (Russia) Winner SF1 - Winner SF2 Grand Prix Series Final
29.06-
30.06
Santiago (Chile) Teams to be decided Olympic Games Qualifier South America
06.07-
07.07
George Town (Cayman Islands) Teams to be decided Americas North 7s 
12.07-
13.07
Apia (Samoa) Teams to be decided Pacific Games 
13.07-
14.07
Colomiers (France) Teams to be decided Olympic Games QualifierEurope
19.07-
28.07
Cascavelle (Mauritius) Madagascar, Mauritius, Mayotte, Réunion Indian Ocean Island Games 
27.07-
28.07
Lima (Peru) Argentina, Canada, Chile, Guyana,
Jamaica, USA, Uruguay + 1 qualifier
Pan American Games 
10.08-
11.08
Jakarta (Indonesia) Teams to be decided Asian Trophy 
31.08-
01.09
Incheon (South Korea) Teams to be decided Asian Sevens 
14.09-
15.09
Huizhou (China) Teams to be decided Asian Sevens 
28.09-
29.09
Colombo (Sri Lanka) Teams to be decided Asian Sevens 
07.11-
09.11
Suva (FIji) Teams to be decided Olympic Games QualifierOceania
09.11-
10.11
Johannesburg (South Africa) Teams to be decided Olympic Games QualifierAfrica
23.11-
24.11
Incheon (South Korea) Teams to be decided Olympic Games QualifierAsia
??.11-
??.12
TBD (Philippines)Teams to be decided Southeast Asian Games