LAST UPDATE: Sunday, 11 August 2019, 21:53:01

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S VOLLEYBALL - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
11.08 Varna Bulgaria 2-3 Brazil (107-114) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
11.08 Varna (Bulgaria) Egypt 3-0 Puerto Rico (81-63) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
11.08 Rotterdam (Netherlands) Belgium 3-0 South Korea (78-70) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
11.08 Rotterdam Netherlands 1-3 USA (84-92) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
11.08 Bari (Italy) Australia 3-0 Cameroon (75-51) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
11.08 Bari Italy 3-0 Serbia (75-54) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
11.08 Gdańsk/Sopot (Poland) France 3-1 Tunisia (95-87) Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool D
11.08 Gdańsk/Sopot Poland 3-1 Slovenia (96-92) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool D
11.08 Saint Petersburg (Russia) Cuba 3-0 Mexico (75-63) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
11.08 Saint Petersburg Russia 3-0 Iran (75-65) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
11.08 Ningbo (China) Canada 3-0 Finland (76-60) Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool F
11.08 Ningbo China 2-3 Argentina (102-102) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool F
10.08 Varna Bulgaria 3-0 Puerto Rico (75-54) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
10.08 Varna (Bulgaria) Brazil 3-0 Egypt (75-45) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
10.08 Rotterdam Netherlands 3-0 Belgium (75-63) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
10.08 Rotterdam (Netherlands) USA 3-0 South Korea (75-57) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
10.08 Bari Italy 3-2 Australia (110-100) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
10.08 Bari (Italy) Serbia 3-0 Cameroon (75-54) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
10.08 Gdańsk/Sopot Poland 3-0 France (75-60) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool D
10.08 Gdańsk/Sopot (Poland) Slovenia 3-0 Tunisia (75-63) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool D
10.08 Saint Petersburg (Russia) Iran 3-0 Mexico (77-64) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
10.08 Saint Petersburg Russia 3-0 Cuba (78-67) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
10.08 Ningbo (China) Argentina 3-1 Finland (97-84) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool F
10.08 Ningbo China 2-3 Canada (104-114) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool F
09.08 Varna (Bulgaria) Brazil 3-0 Puerto Rico (75-61) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
09.08 Varna Bulgaria 3-1 Egypt (102-86) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool A
09.08 Rotterdam Netherlands 3-2 South Korea (114-108) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
09.08 Rotterdam (Netherlands) USA 3-1 Belgium (92-82) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool B
09.08 Bari Italy 3-0 Cameroon (75-52) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
09.08 Bari (Italy) Serbia 3-1 Australia (108-96) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool C
09.08 Gdańsk/Sopot (Poland) France 3-0 Slovenia (76-67) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool D
09.08 Gdańsk/Sopot Poland 3-0 Tunisia (75-53) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool D
09.08 Saint Petersburg (Russia) Iran 3-2 Cuba (114-96) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
09.08 Saint Petersburg Russia 3-0 Mexico (75-43) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool E
09.08 Ningbo (China) Argentina 3-1 Canada (99-96) Olympic Games Qualifier Intercontinental, Pool F
09.08 Ningbo China 3-1 Finland (96-92) Olympic Games QualifierIntercontinental, Pool F
04.08 Callao (Peru) Brazil 'B' 3-0 Chile (75-52) Pan American Games3rd Place Match
04.08 Callao (Peru) Argentina 'B' 3-0 Cuba (75-57) Pan American GamesFinal
03.08 Callao (Peru) Cuba 3-0 Brazil 'B' (75-59) Pan American GamesSemi-Final
03.08 Callao (Peru) Argentina 'B' 3-1 Chile (101-89) Pan American GamesSemi-Final
03.08 Callao Peru 1-3 Mexico (89-103) Pan American Games7th Place Match
03.08 Callao (Peru) Puerto Rico 3-2 USA 'B' (107-101) Pan American Games5th Place Match
02.08 Callao (Peru) Argentina 'B' 3-0 Puerto Rico (75-48) Pan American GamesGroup A
02.08 Callao Peru 0-3 Cuba (52-75) Pan American GamesGroup A
02.08 Callao (Peru) Brazil 'B' 3-2 USA 'B' (109-95) Pan American GamesGroup B
02.08 Callao (Peru) Chile 3-1 Mexico (95-88) Pan American GamesGroup B
01.08 Callao (Peru) Cuba 3-1 Puerto Rico (100-84) Pan American GamesGroup A
01.08 Callao Peru 0-3 Argentina 'B' (65-78) Pan American GamesGroup A
01.08 Callao (Peru) Brazil 'B' 3-1 Chile (97-76) Pan American GamesGroup B
01.08 Callao (Peru) USA 'B' 3-0 Mexico (76-69) Pan American GamesGroup B
31.07 Callao (Peru) Argentina 'B' 3-0 Cuba (78-70) Pan American GamesGroup A
31.07 Callao Peru 1-3 Puerto Rico (70-96) Pan American GamesGroup A
31.07 Callao (Peru) Brazil 'B' 3-1 Mexico (97-89) Pan American GamesGroup B
31.07 Callao (Peru) Chile 3-1 USA 'B' (92-81) Pan American GamesGroup B
28.07 Tunis (Tunisia) DR Congo n/p Chad
Chad awarded win 3-0
African Championship 7th Place Match
28.07 Tunis (Tunisia) Morocco 3-2 Congo (107-100) African Championship 5th Place Match
28.07 Tunis (Tunisia) Algeria 3-1 Egypt (98-83) African Championship 3rd Place Match
28.07 Tunis Tunisia 3-2 Cameroon (110-107) African Championship Final
27.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 3-0 Madagascar (75-56) Indian Ocean Island Games Final
26.07 Tunis (Tunisia) Congo 3-0 Chad (76-65) African Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Tunis (Tunisia) Morocco 3-1 DR Congo (96-87) African Championship 5th-8th Place Semi-Final
26.07 Tunis (Tunisia) Cameroon 3-0 Algeria (75-65) African Championship Semi-Final
26.07 Tunis Tunisia 3-1 Egypt (93-80) African Championship Semi-Final
26.07 Tunis (Tunisia) Burundi 3-0 Botswana (75-52) African Championship 9th Place Match
26.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Seychelles 3-1 Réunion (100-82) Indian Ocean Island Games 3rd Place Match
25.07 Tunis (Tunisia) Algeria 3-0 Botswana (75-44) African Championship Pool A
25.07 Tunis (Tunisia) DR Congo 3-1 Chad (96-92) African Championship Pool A
25.07 Tunis (Tunisia) Cameroon 3-0 Morocco (75-62) African Championship Pool B
25.07 Tunis (Tunisia) Congo 3-1 Burundi (95-89) African Championship Pool B
25.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 3-1 Seychelles (99-84) Indian Ocean Island Games Semi-Final
25.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 3-2 Réunion (112-107) Indian Ocean Island Games Semi-Final
24.07 Tunis (Tunisia) Algeria 3-0 Chad (75-41) African ChampionshipPool A
24.07 Tunis Tunisia 3-0 DR Congo (75-45) African Championship Pool A
24.07 Tunis (Tunisia) Cameroon 3-0 Burundi (75-54) African ChampionshipPool B
24.07 Tunis (Tunisia) Egypt 3-0 Congo (77-68) African ChampionshipPool B
23.07 Tunis (Tunisia) Chad 3-2 Botswana (108-96) African Championship Pool A
23.07 Tunis Tunisia 3-0 Algeria (75-59) African Championship Pool A
23.07 Tunis (Tunisia) Cameroon 3-0 Egypt (75-50) African Championship Pool B
23.07 Tunis (Tunisia) Morocco 3-1 Burundi (100-61) African Championship Pool B
23.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 3-1 Seychelles (93-66) Indian Ocean Island Games Pool A
23.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 3-0 Comoros (75-58) Indian Ocean Island Games Pool B
23.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Réunion 3-1 Maldives (97-86) Indian Ocean Island Games Pool B
22.07 Tunis (Tunisia) Algeria 3-0 DR Congo (75-54) African Championship Pool A
22.07 Tunis Tunisia 3-0 Botswana (76-44 African Championship Pool A
22.07 Tunis (Tunisia) Congo 3-1 Morocco (105-98) African Championship Pool B
22.07 Tunis (Tunisia) Egypt 3-0 Burundi (75-42) African Championship Pool B
22.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Seychelles 3-1 Mayotte (95-72) Indian Ocean Island Games Pool A
22.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 3-2 Réunion (105-94) Indian Ocean Island Games Pool B
22.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Maldives 3-0 Comoros (75-62) Indian Ocean Island Games Pool B
21.07 Tunis (Tunisia) DR Congo 3-0 Botswana (75-43) African Championship Pool A
21.07 Tunis Tunisia 3-0 Chad (75-37) African Championship Pool A
21.07 Tunis (Tunisia) Cameroon 3-0 Congo (75-64) African Championship Pool B
21.07 Tunis (Tunisia) Egypt 3-1 Morocco (103-96) African Championship Pool B
21.07 Zhangjiagang (China) Hong Kong 3-1 Macau (97-81) AVC Eastern Zone Championship  
21.07 Zhangjiagang (China) Jiangsu (China) 3-1 Taiwan (102-87) AVC Eastern Zone Championship  
21.07 Zhangjiagang (China) North Korea 3-1 Hwaseong City (South Korea) (90-84) AVC Eastern Zone Championship  
21.07 Vacoas-Phoenix Mauritius 3-0 Mayotte (75-58) Indian Ocean Island Games Pool A
21.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Madagascar 3-0 Maldives (75-62) Indian Ocean Island Games Pool B
21.07 Vacoas-Phoenix (Mauritius) Réunion 3-0 Comoros (75-57) Indian Ocean Island Games Pool B
20.07 Zhangjiagang (China) Jiangsu (China) 3-2 Hwaseong City (South Korea) (109-108) AVC Eastern Zone Championship  
20.07 Zhangjiagang (China) North Korea 3-2 Macau (111-92) AVC Eastern Zone Championship  
20.07 Zhangjiagang (China) Taiwan 3-1 Hong Kong (96-80) AVC Eastern Zone Championship  
20.07 Apia Samoa 2-3 New Caledonia (93-110) Pacific Games3rd Place Match
20.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 Wallis & Futuna (75-62) Pacific GamesFinal
19.07 Apia (Samoa) Tuvalu 3-2 Kiribati (105-104) Pacific Games 7th Place Match
19.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 3-1 American Samoa (97-84) Pacific Games 5th Place Match
18.07 Zhangjiagang (China) Hwaseong City (South Korea) 3-0 Hong Kong (75-53) AVC Eastern Zone Championship  
18.07 Zhangjiagang (China) Jiangsu (China) 3-0 North Korea (75-54) AVC Eastern Zone Championship  
18.07 Zhangjiagang (China) Taiwan 3-0 Macau (75-58) AVC Eastern Zone Championship  
18.07 Apia (Samoa) American Samoa 3-0 Tuvalu (75-59) Pacific Games 5th-8th Place Semi-Final
18.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 3-0 Kiribati (81-54) Pacific Games5th-8th Place Semi-Final
18.07 Apia Samoa 1-3 Wallis & Futuna (76-96) Pacific Games Semi-Final
18.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 New Caledonia (76-68) Pacific Games Semi-Final
17.07 Zhangjiagang (China) Jiangsu (China) 3-0 Macau (75-47) AVC Eastern Zone Championship  
17.07 Zhangjiagang (China) North Korea 3-1 Hong Kong (98-91) AVC Eastern Zone Championship  
17.07 Zhangjiagang (China) Taiwan 3-1 Hwaseong City (South Korea) (102-94) AVC Eastern Zone Championship  
17.07 Apia (Samoa) Guam 3-2 Micronesia (119-112) Pacific Games 9th-11th Place Group
17.07 Apia (Samoa) New Caledonia 3-0 Papua New Guinea (83-67) Pacific Games Quarter-Final
17.07 Apia (Samoa) Samoa 3-0 Tuvalu (75-50) Pacific Games Quarter-Final
17.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 Kiribati (75-39) Pacific Games Quarter-Final
17.07 Apia (Samoa) Wallis & Futuna 3-0 American Samoa (75-53) Pacific Games Quarter-Final
16.07 Zhangjiagang (China) Jiangsu (China) 3-0 Hong Kong (75-51) AVC Eastern Zone Championship  
16.07 Zhangjiagang (China) Hwaseong City (South Korea) 3-0 Macau (75-33) AVC Eastern Zone Championship  
16.07 Zhangjiagang (China) Taiwan 3-1 North Korea (97-83) AVC Eastern Zone Championship  
16.07 Apia (Samoa) Micronesia 3-2 Solomon Islands (102-102) Pacific Games 9th-11th Place Group
16.07 Apia (Samoa) American Samoa 3-1 Kiribati (98-81) Pacific Games Pool E (1st-8th)
16.07 Apia Samoa 3-1 Papua New Guinea (102-95) Pacific Games Pool E (1st-8th)
16.07 Apia (Samoa) New Caledonia 3-0 Tuvalu (75-47) Pacific Games Pool F (1st-8th)
16.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 Wallis & Futuna (75-56) Pacific Games Pool F (1st-8th)
15.07 Apia (Samoa) Guam 3-1 Solomon Islands (93-84) Pacific Games 9th-11th Place Group
15.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 3-0 American Samoa (75-54) Pacific Games Pool E (1st-8th)
15.07 Apia Samoa 3-0 Kiribati (75-44) Pacific Games Pool E (1st-8th)
15.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 Tuvalu (75-60) Pacific Games Pool F (1st-8th)
15.07 Apia (Samoa) Wallis & Futuna 3-1 New Caledonia (97-79) Pacific Games Pool F (1st-8th)
14.07 Chicago (USA) Poland 3-0 Brazil (75-61) FIVB Nations League 3rd Place Match
14.07 Chicago USA 1-3 Russia (89-95) FIVB Nations League Final
13.07 Chicago (USA) Russia 3-1 Poland (99-88) FIVB Nations League Semi-Final
13.07 Chicago USA 3-2 Brazil (103-100) FIVB Nations League Semi-Final
13.07 Apia (Samoa) American Samoa 3-0 Guam (75-58) Pacific GamesPool A
13.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-0 Micronesia (75-35) Pacific GamesPool B
13.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 3-0 Solomon Islands (75-51) Pacific Games Pool C
12.07 Chicago USA 3-0 Russia (75-58) FIVB Nations League Pool A
12.07 Chicago (USA) Brazil 3-2 Iran (109-104) FIVB Nations League Pool B
12.07 Apia Samoa 3-1 American Samoa (102-83) Pacific Games Pool A
12.07 Apia (Samoa) Tahiti 3-2 New Caledonia (105-103) Pacific Games Pool B
12.07 Apia (Samoa) Kiribati 3-2 Solomon Islands (107-101) Pacific Games Pool C
12.07 Apia (Samoa) Wallis & Futuna 3-0 Tuvalu (75-50) Pacific Games Pool D
11.07 Chicago (USA) Russia 3-0 France (75-56) FIVB Nations League Pool A
11.07 Chicago (USA) Poland 3-1 Iran (96-85) FIVB Nations League Pool B
11.07 Apia Samoa 3-0 Guam (75-58) Pacific Games Pool A
11.07 Apia (Samoa) New Caledonia 3-0 Micronesia (75-46) Pacific GamesPool B
11.07 Apia (Samoa) Papua New Guinea 3-1 Kiribati (98-60) Pacific GamesPool C
10.07 Chicago USA 3-1 France (98-84) FIVB Nations League Pool A
10.07 Chicago (USA) Poland 3-2 Brazil (109-103) FIVB Nations League Pool B
07.07 Ljubljana (Slovenia) Belarus 3-1 Turkey (95-81) FIVB Challenger Cup 3rd Place Match
07.07 Ljubljana Slovenia 3-0 Cuba (76-66) FIVB Challenger Cup Final
06.07 Ljubljana (Slovenia) Cuba 3-2 Turkey (107-107) FIVB Challenger Cup Semi-Final
06.07 Ljubljana Slovenia 3-1 Belarus (98-88) FIVB Challenger Cup Semi-Final
05.07 Ljubljana Slovenia 3-1 Turkey (98-73) FIVB Challenger Cup Group A
05.07 Ljubljana (Slovenia) Cuba 3-2 Egypt (110-98) FIVB Challenger Cup Group B
04.07 Ljubljana (Slovenia) Turkey 3-0 Chile (75-57) FIVB Challenger Cup Group A
04.07 Ljubljana (Slovenia) Cuba 3-1 Belarus (96-86) FIVB Challenger Cup Group B
03.07 Ljubljana Slovenia 3-0 Chile (75-49) FIVB Challenger Cup Group A
03.07 Ljubljana (Slovenia) Belarus 3-2 Egypt (107-99) FIVB Challenger Cup Group B
30.06 Brisbane Australia 0-3 Argentina (65-76) FIVB Nations League QualifierPool 17
30.06 Brisbane (Australia) Russia 3-0 China (78-72) FIVB Nations League QualifierPool 17
30.06 Brasília Brazil 3-1 Italy (101-86) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
30.06 Brasília (Brazil) France 3-0 Canada (78-71) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
30.06 Plovdiv Bulgaria 0-3 Serbia (53-75) FIVB Nations League QualifierPool 19
30.06 Plovdiv (Bulgaria) USA 3-0 Iran (77-66) FIVB Nations League QualifierPool 19
30.06 Leipzig Germany 2-3 Japan (94-109) FIVB Nations League QualifierPool 20
30.06 Leipzig (Germany) Poland 3-0 Portugal (75-59) FIVB Nations League QualifierPool 20
30.06 Alexandria Romania 3-0 Greece (75-65) European Silver LeagueFinal. 2nd Leg
29.06 Brisbane (Australia) Argentina 3-2 Russia (108-98) FIVB Nations League Qualifier Pool 17
29.06 Brisbane Australia 3-1 China (99-81) FIVB Nations League Qualifier Pool 17
29.06 Brasília Brazil 3-0 Canada (75-58) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
29.06 Brasília (Brazil) France 3-1 Italy (98-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
29.06 Plovdiv Bulgaria 0-3 Iran (67-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 19
29.06 Plovdiv (Bulgaria) USA 3-1 Serbia (94-96) FIVB Nations League Qualifier Pool 19
29.06 Leipzig Germany 1-3 Poland (81-96) FIVB Nations League Qualifier Pool 20
29.06 Leipzig (Germany) Japan 3-1 Portugal (97-87) FIVB Nations League Qualifier Pool 20
29.06 Bakau (Gambia) Cabo Verde 3-1 Senegal (95-82) All Africa Games Qualifier Zone 2
28.06 Brisbane (Australia) Argentina 3-1 China (95-82) FIVB Nations League Qualifier Pool 17
28.06 Brisbane Australia 0-3 Russia (53-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 17
28.06 Brasília Brazil 3-1 France (98-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
28.06 Brasília (Brazil) Canada 3-1 Italy (90-85) FIVB Nations League Qualifier Pool 18
28.06 Plovdiv Bulgaria 3-1 USA (96-90) FIVB Nations League Qualifier Pool 19
28.06 Plovdiv (Bulgaria) Iran 3-1 Serbia (101-92) FIVB Nations League Qualifier Pool 19
28.06 Leipzig Germany 3-1 Portugal (98-84) FIVB Nations League Qualifier Pool 20
28.06 Leipzig (Germany) Poland 3-1 Japan (99-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 20
28.06 Bakau Gambia 2-3 Cabo Verde (98-111) All Africa Games Qualifier Zone 2
27.06 Bakau Gambia 3-1 Senegal (98-93) All Africa Games Qualifier Zone 2
26.06 Rentis Greece 2-3 Romania (111-110) European Silver League Final, 1st leg
23.06 Hoffman Estates (USA) Canada 3-2 Japan (110-105) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
23.06 Hoffman Estates USA 3-0 China (75-58) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
23.06 Milan (Italy) Argentina 3-0 Serbia (75-58) FIVB Nations League Qualifier Pool 14
23.06 Milan Italy 2-3 Poland (116-121) FIVB Nations League Qualifier Pool 14
23.06 Ardabil (Iran) Australia 3-0 Portugal (77-70) FIVB Nations League Qualifier Pool 15
23.06 Ardabil Iran 0-3 France (63-76) FIVB Nations League Qualifier Pool 15
23.06 Cuiabá Brazil 3-0 Russia (78-64) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
23.06 Cuiabá (Brazil) Bulgaria 3-2 Germany (109-105) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
22.06 Hoffman Estates (USA) Japan 3-0 China (75-62) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
22.06 Hoffman Estates USA 1-3 Canada (87-97) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
22.06 Milan Italy 1-3 Argentina (85-98) FIVB Nations League Qualifier Pool 14
22.06 Milan (Italy) Poland 3-2 Serbia (112-112) FIVB Nations League QualifierPool 14
22.06 Ardabil (Iran) France 3-0 Portugal (76-70) FIVB Nations League QualifierPool 15
22.06 Ardabil Iran 3-0 Australia (75-52) FIVB Nations League QualifierPool 15
22.06 Cuiabá Brazil 3-2 Germany (106-98) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
22.06 Cuiabá (Brazil) Russia 3-0 Bulgaria (75-61) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
22.06 Tallinn Estonia 0-3 Netherlands (54-75) European Golden League3rd Place Match
22.06 Tallinn (Estonia) Turkey 3-0 Belarus (75-56) European Golden LeagueFinal
21.06 Hoffman Estates (USA) Canada 3-1 China (97-84) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
21.06 Hoffman Estates USA 3-0 Japan (75-53) FIVB Nations League Qualifier Pool 13
21.06 Milan Italy 3-0 Serbia (76-65) FIVB Nations League Qualifier Pool 14
21.06 Milan (Italy) Poland 3-2 Argentina (114-113) FIVB Nations League Qualifier Pool 14
21.06 Ardabil (Iran) France 3-0 Australia (75-67) FIVB Nations League Qualifier Pool 15
21.06 Ardabil Iran 3-1 Portugal (100-85) FIVB Nations League Qualifier Pool 15
21.06 Cuiabá Brazil 3-1 Bulgaria (96-78) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
21.06 Cuiabá (Brazil) Russia 3-1 Germany (97-79) FIVB Nations League Qualifier Pool 16
21.06 Tallinn (Estonia) Belarus 3-1 Netherlands (104-93) European Golden League Semi-Final
21.06 Tallinn Estonia 1-3 Turkey (95-100) European Golden League Semi-Final
21.06 Colima (Mexico) USA 'B' 3-0 Puerto Rico (75-58) Pan American Cup 5th Place Match
21.06 Colima Mexico 3-0 Chile (76-61) Pan American Cup 3rd Place Match
21.06 Colima (Mexico) Cuba 3-2 Argentina 'B' (105-100) Pan American Cup Final
20.06 Colima (Mexico) Dominican Republic 3-0 Guatemala (77-64) Pan American Cup 9th Place Match
20.06 Colima (Mexico) Canada 'B' 3-2 Peru (109-108) Pan American Cup 7th Place Match
20.06 Colima (Mexico) Cuba 3-0 Chile (81-69) Pan American Cup Semi-Final
20.06 Colima Mexico 1-3 Argentina 'B' (78-100) Pan American Cup Semi-Final
19.06 Colima (Mexico) Trinidad & Tobago 3-0 Suriname (75-49) Pan American Cup 11th Place Match
19.06 Colima (Mexico) Canada 'B' 3-0 Dominican Republic (75-50) Pan American Cup 7th-10th Place Semi-Final
19.06 Colima (Mexico) Peru 3-0 Guatemala (75-65) Pan American Cup 7th-10th Place Semi-Final
19.06 Colima (Mexico) Argentina 'B' 3-0 USA 'B' (75-67) Pan American Cup Quarter-Final
19.06 Colima (Mexico) Chile 3-0 Puerto Rico (75-62) Pan American Cup Quarter-Final
18.06 Colima (Mexico) Argentina 'B' 3-0 Canada 'B' (75-60) Pan American Cup Group A
18.06 Colima (Mexico) Cuba 3-0 Suriname (75-36) Pan American Cup Group A
18.06 Colima Mexico 3-0 Puerto Rico (75-64) Pan American Cup Group B
18.06 Colima (Mexico) Peru 3-0 Trinidad & Tobago (75-58) Pan American Cup Group B
18.06 Colima (Mexico) Chile 3-0 Guatemala (75-42) Pan American Cup Group C
18.06 Colima (Mexico) USA 'B' 3-0 Dominican Republic (75-59) Pan American Cup Group C
17.06 Colima (Mexico) Argentina 'B' 3-0 Suriname (75-41) Pan American Cup Group A
17.06 Colima (Mexico) Cuba 3-0 Canada 'B' (75-58) Pan American Cup Group A
17.06 Colima Mexico 3-1 Peru (99-88) Pan American Cup Group B
17.06 Colima (Mexico) Puerto Rico 3-1 Trinidad & Tobago (98-72) Pan American Cup Group B
17.06 Colima (Mexico) Chile 3-1 USA 'B' (94-88) Pan American Cup Group C
17.06 Colima (Mexico) Dominican Republic 3-2 Guatemala (120-116) Pan American Cup Group C
16.06 Gondomar Portugal 0-3 Brazil (58-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
16.06 Gondomar (Portugal) Serbia 3-1 China (100-84) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
16.06 Varna Bulgaria 1-3 Italy (80-98) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
16.06 Varna (Bulgaria) Japan 3-2 Australia (115-107) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
16.06 Urmia Iran 3-0 Russia (76-67) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
16.06 Urmia (Iran) Poland 3-1 Canada (103-93) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
16.06 Cannes (France) Argentina 3-2 Germany (111-102) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
16.06 Cannes France 1-3 USA (98-103) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
16.06 Rīga Latvia 0-3 Turkey (48-75) European Golden League Pool A
16.06 Colima (Mexico) Canada 'B' 3-0 Suriname (75-49) Pan American Cup Group A
16.06 Colima (Mexico) Cuba 3-2 Argentina 'B' (111-113) Pan American Cup Group A
16.06 Colima Mexico 3-0 Trinidad & Tobago (75-61) Pan American Cup Group B
16.06 Colima (Mexico) Puerto Rico 3-2 Peru (118-112) Pan American Cup Group B
16.06 Colima (Mexico) Chile 3-1 Dominican Republic (95-84) Pan American Cup Group C
16.06 Colima (Mexico) USA 'B' 3-0 Guatemala (75-44) Pan American Cup Group C
16.06 Brazzaville Congo 0-3 Cameroon (59-75) All Africa Games Qualifier Zone 4
15.06 Gondomar (Portugal) Brazil 3-0 China (75-55) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
15.06 Gondomar Portugal 2-3 Serbia (103-116) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
15.06 Varna Bulgaria 2-3 Japan (107-109) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
15.06 Varna (Bulgaria) Italy 3-1 Australia (105-83) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
15.06 Urmia Iran 3-2 Poland (104-95) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
15.06 Urmia (Iran) Russia 3-1 Canada (97-91) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
15.06 Cannes France 1-3 Argentina (80-94) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
15.06 Cannes (France) USA 3-1 Germany (96-86) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
15.06 Poprad Slovakia 3-1 Belgium (96-88) European Golden League Pool A
15.06 Varaždin Croatia 3-0 Netherlands (75-64) European Golden League Pool B
15.06 Tartu Estonia 0-3 Spain (67-76) European Golden League Pool B
15.06 Mikkeli Finland 2-3 Czechia (103-106) European Golden League Pool C
15.06 Zaporizhia Ukraine 3-2 Belarus (111-106) European Golden League Pool C
15.06 Lukavac Bosnia & Herzegovina 0-3 Greece (57-75) European Silver League Pool A
15.06 Budapest Hungary 0-3 Austria (68-76) European Silver League Pool A
15.06 Baku Azerbaijan 0-3 Denmark (55-75) European Silver League Pool B
15.06 Tbilisi Georgia 0-3 Romania (49-75) European Silver League Pool B
15.06 Brazzaville (Congo) Cameroon 3-0 DR Congo (75-58) All Africa Games Qualifier Zone 4
14.06 Gondomar Portugal 3-0 China (75-62) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
14.06 Gondomar (Portugal) Serbia 3-2 Brazil (99-104) FIVB Nations League Qualifier Pool 9
14.06 Varna Bulgaria 3-2 Australia (111-111) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
14.06 Varna (Bulgaria) Italy 3-1 Japan (102-88) FIVB Nations League Qualifier Pool 10
14.06 Urmia Iran 3-0 Canada (76-55) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
14.06 Urmia (Iran) Russia 3-1 Poland (99-87) FIVB Nations League Qualifier Pool 11
14.06 Cannes France 3-1 Germany (99-85) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
14.06 Cannes (France) USA 3-1 Argentina (96-87) FIVB Nations League Qualifier Pool 12
14.06 Brazzaville Congo 3-1 DR Congo (97-85) All Africa Games Qualifier Zone 4
12.06 Humenné Slovakia 1-3 Latvia (83-91) European Golden League Pool A
12.06 Trabzon Turkey 3-1 Belgium (98-75) European Golden League Pool A
12.06 Hoogeveen Netherlands 3-0 Estonia (75-53) European Golden League Pool B
12.06 Alicante Spain 1-3 Croatia (92-103) European Golden League Pool B
12.06 Hämeenlinna Finland 0-3 Belarus (65-75) European Golden League Pool C
12.06 Zaporizhia Ukraine 3-0 Czechia (75-53) European Golden League Pool C
12.06 Graz Austria 3-1 Hungary (97-93) European Silver League Pool A
12.06 Loutraki Greece 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-52) European Silver League Pool A
12.06 Baku Azerbaijan 3-0 Georgia (75-47) European Silver League Pool B
12.06 Slagelse Denmark 0-3 Romania (62-75) European Silver League Pool B
09.06 Ningbo (China) Bulgaria 3-2 France (106-105) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
09.06 Ningbo China 0-3 Poland (50-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
09.06 Ufa Russia 3-0 Italy (79-61) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
09.06 Ufa (Russia) USA 3-1 Portugal (97-84) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
09.06 Tokyo (Japan) Brazil 3-2 Argentina (112-108) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
09.06 Tokyo Japan 0-3 Iran (62-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
09.06 Ottawa (Canada) Australia 3-0 Germany (75-56) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
09.06 Ottawa Canada 2-3 Serbia (104-115) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
09.06 De Koog Netherlands 3-2 Spain (107-99) European Golden League Pool B
09.06 Schwechat Austria 3-0 Bosnia & Herzegovina (75-62) European Silver League Pool A
08.06 Ningbo China 0-3 France (59-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
08.06 Ningbo (China) Poland 3-1 Bulgaria (99-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
08.06 Ufa (Russia) Italy 3-0 Portugal (75-44) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
08.06 Ufa Russia 3-0 USA (75-56) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
08.06 Tokyo (Japan) Iran 3-1 Argentina (104-98) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
08.06 Tokyo Japan 0-3 Brazil (62-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
08.06 Ottawa Canada 3-2 Germany (115-107) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
08.06 Ottawa (Canada) Serbia 3-2 Australia (101-101) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
08.06 Kortrijk Belgium 1-3 Latvia (91-91) European Golden League Pool A
08.06 Malatya Turkey 3-0 Slovakia (75-43) European Golden League Pool A
08.06 Tartu Estonia 3-2 Croatia (109-98) European Golden League Pool B
08.06 Jindřichův Hradec Czechia 3-1 Belarus (94-87) European Golden League Pool C
08.06 Zaporizhia Ukraine 3-0 Finland (75-59) European Golden League Pool C
08.06 Kaposvár Hungary 1-3 Greece (80-96) European Silver League Pool A
08.06 Tbilisi Georgia 0-3 Denmark (41-75) European Silver League Pool B
08.06 Alexandria Romania 3-1 Azerbaijan (100-90) European Silver League Pool B
07.06 Ningbo China 3-0 Bulgaria (76-61) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
07.06 Ningbo (China) France 3-1 Poland (102-95) FIVB Nations League Qualifier Pool 5
07.06 Ufa Russia 3-0 Portugal (75-61) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
07.06 Ufa (Russia) Italy 3-1 USA (88-91) FIVB Nations League Qualifier Pool 6
07.06 Tokyo (Japan) Brazil 3-2 Iran (117-107) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
07.06 Tokyo Japan 3-0 Argentina (83-63) FIVB Nations League Qualifier Pool 7
07.06 Ottawa (Canada) Canada 3-0 Australia (75-58) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
07.06 Ottawa (Canada) Germany 3-2 Serbia (108-106) FIVB Nations League Qualifier Pool 8
05.06 Nairobi Kenya 1-3 Egypt (90-101) All Africa Games Qualifier Zone 5
05.06 Nairobi (Kenya) Uganda 3-1 Rwanda (106-107) All Africa Games Qualifier Zone 5
05.06 Maputo Mozambique 3-1 Botswana (96-86) All Africa Games Qualifier Zone 6
04.06 Nairobi Kenya 0-3 Rwanda (71-77) All Africa Games QualifierZone 5
04.06 Nairobi (Kenya) Egypt 3-1 Uganda (90-76) All Africa Games QualifierZone 5
04.06 Maputo (Mozambique) Botswana 3-0 Eswatini (78-68) All Africa Games Qualifier Zone 6
03.06 Nairobi (Kenya) Egypt 3-1 Rwanda (98-82) All Africa Games Qualifier Zone 5
03.06 Nairobi Kenya 3-2 Uganda (112-106) All Africa Games Qualifier Zone 5
03.06 Maputo Mozambique 3-0 Eswatini (75-52) All Africa Games Qualifier Zone 6
02.06 Jiangmen China 0-3 Italy (58-76) FIVB Nations League Qualifier Pool 1
02.06 Jiangmen (China) Iran 3-0 Germany (84-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 1
02.06 Mendoza Argentina 1-3 Canada (97-96) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
02.06 Mendoza (Argentina) Portugal 3-1 Bulgaria (97-95) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
02.06 Katowice Poland 1-3 Brazil (78-97) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
02.06 Katowice (Poland) USA 3-1 Australia (96-82) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
02.06 Novi Sad (Serbia) France 3-1 Japan (100-83) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
02.06 Novi Sad Serbia 2-3 Russia (107-108) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
02.06 Tartu Estonia 3-2 Netherlands (105-109) European Golden League Pool B
02.06 Kakanj Bosnia & Herzegovina 3-1 Hungary (95-78) European Silver League Pool A
02.06 Slagelse Denmark 3-0 Azerbaijan (75-52) European Silver League Pool B
01.06 Jiangmen China 0-3 Iran (61-75) FIVB Nations League Qualifier Pool 1
01.06 Jiangmen (China) Italy 3-0 Germany (80-72) FIVB Nations League Qualifier Pool 1
01.06 Mendoza Argentina 3-0 Bulgaria (75-60) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
01.06 Mendoza (Argentina) Canada 3-0 Portugal (75-59) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
01.06 Katowice (Poland) Brazil 3-2 Australia (124-111) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
01.06 Katowice Poland 3-2 USA (117-117) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
01.06 Novi Sad (Serbia) Russia 3-1 Japan (98-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
01.06 Novi Sad Serbia 1-3 France (79-95) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
01.06 Rīga Latvia 3-1 Belgium (97-85) European Golden League Pool A
01.06 Nitra Slovakia 0-3 Turkey (55-75) European Golden League Pool A
01.06 Varaždin Croatia 0-3 Spain (59-75) European Golden League Pool B
01.06 Minsk Belarus 3-1 Ukraine (96-89) European Golden League Pool C
01.06 Brno Czechia 3-1 Finland (92-84) European Golden League Pool C
01.06 Loutraki Greece 3-0 Austria (77-59) European Silver League Pool A
01.06 Alexandria Romania 3-0 Georgia (75-38) European Silver League Pool B
01.06 Havana Cuba 3-1 Puerto Rico (98-80) NORCECA Challenge Cup  
01.06 Budva (Montenegro) Cyprus 3-0 Iceland (75-44) Games of the Small States of Europe  
01.06 Budva (Montenegro) Luxembourg 3-0 San Marino (75-47) Games of the Small States of Europe  
01.06 Budva Montenegro 3-0 Monaco (77-67) Games of the Small States of Europe  
31.05 Jiangmen China 2-3 Germany (103-103) FIVB Nations League QualifierPool 1
31.05 Jiangmen (China) Iran 3-1 Italy (95-94) FIVB Nations League QualifierPool 1
31.05 Mendoza Argentina 3-0 Portugal (75-59) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
31.05 Mendoza (Argentina) Bulgaria 3-1 Canada (95-86) FIVB Nations League Qualifier Pool 2
31.05 Katowice (Poland) Brazil 3-0 USA (75-66) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
31.05 Katowice Poland 3-1 Australia (99-76) FIVB Nations League Qualifier Pool 3
31.05 Novi Sad (Serbia) France 3-1 Russia (95-89) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
31.05 Novi Sad Japan 3-1 Serbia (99-72) FIVB Nations League Qualifier Pool 4
31.05 Havana (Cuba) Puerto Rico 3-2 Mexico (106-101) NORCECA Challenge Cup  
31.05 Budva (Montenegro) Cyprus 3-1 Luxembourg (100-90) Games of the Small States of Europe  
31.05 Budva (Montenegro) Monaco 3-1 Iceland (90-84) Games of the Small States of Europe  
31.05 Budva Montenegro 3-0 San Marino (75-52) Games of the Small States of Europe  
30.05 Havana Cuba 3-0 Mexico (75-59) NORCECA Challenge Cup  
30.05 Budva (Montenegro) Luxembourg 3-1 Iceland (99-76) Games of the Small States of Europe  
30.05 Budva Montenegro 3-1 Cyprus (93-78) Games of the Small States of Europe  
30.05 Budva (Montenegro) San Marino 3-2 Monaco (110-104) Games of the Small States of Europe  
29.05 Brussels Belgium 1-3 Turkey (82-97) European Golden League Pool A
29.05 Rīga Latvia 2-3 Slovakia (109-120) European Golden League Pool A
29.05 Varaždin Croatia 3-1 Estonia (99-80) European Golden League Pool B
29.05 Soria Spain 2-3 Netherlands (102-106) European Golden League Pool B
29.05 Minsk Belarus 3-0 Finland (75-66) European Golden League Pool C
29.05 Brno Czechia 3-2 Ukraine (102-99) European Golden League Pool C
29.05 Kakanj Bosnia & Herzegovina 0-3 Austria (47-75) European Silver League Pool A
29.05 Loutraki Greece 3-1 Hungary (98-84) European Silver League Pool A
29.05 Tbilisi Georgia 1-3 Azerbaijan (64-93) European Silver League Pool B
29.05 Alexandria Romania 3-0 Denmark (82-66) European Silver League Pool B
29.05 Budva (Montenegro) Cyprus 3-0 Monaco (75-57) Games of the Small States of Europe  
29.05 Budva Montenegro 3-0 Luxembourg (76-58) Games of the Small States of Europe  
29.05 Budva (Montenegro) San Marino 3-1 Iceland (96-85) Games of the Small States of Europe  
28.05 Budva (Montenegro) Cyprus 3-0 San Marino (76-65) Games of the Small States of Europe  
28.05 Budva (Montenegro) Luxembourg 3-1 Monaco (95-87) Games of the Small States of Europe  
28.05 Budva Montenegro 3-1 Iceland (98-80) Games of the Small States of Europe  
26.05 Brussels Belgium 3-2 Slovakia (100-103) European Golden League Pool A
26.05 Sivas Turkey 3-0 Latvia (76-65) European Golden League Pool A
26.05 Minsk Belarus 3-1 Czechia (96-88) European Golden League Pool C
26.05 Innsbruck Austria 3-1 Greece (96-90) European Silver League Pool A
25.05 Soria Spain 3-1 Estonia (96-80) European Golden League Pool B
25.05 Apeldoorn Netherlands 3-2 Croatia (103-104) European Golden League Pool B
25.05 Tampere Finland 1-3 Ukraine (91-103) European Golden League Pool C
25.05 Nyíregyháza Hungary 3-1 Bosnia & Herzegovina (95-87) European Silver League Pool A
25.05 Baku Azerbaijan 1-3 Romania (86-98) European Silver League Pool B
25.05 Slagelse Denmark 3-0 Georgia (75-52) European Silver League Pool B
21.05 Abidjan Côte d'Ivoire 3-1 Niger (98-98) All Africa Games Qualifier Zone 3
21.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 3-0 Burkina Faso (75-52) All Africa Games Qualifier Zone 3
20.05 Abidjan Côte d'Ivoire 0-3 Nigeria (59-76) All Africa Games Qualifier Zone 3
20.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Niger 3-1 Burkina Faso (96-84) All Africa Games Qualifier Zone 3
18.05 Abidjan Côte d'Ivoire 3-0 Burkina Faso (75-50) All Africa Games QualifierZone 3
18.05 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 3-0 Niger (75-58) All Africa Games QualifierZone 3
09.01 Slagelse Denmark 3-1 Romania (97-80) European Championship Qualifier Pool A
09.01 Jelgava Latvia 3-1 Israel (102-98) European Championship Qualifier Pool B
09.01 Kópavogur Iceland 0-3 Slovakia (56-75) European Championship Qualifier Pool C
09.01 Budva Montenegro 3-0 Moldova (75-52) European Championship Qualifier Pool C
09.01 Tirana Albania 1-3 Portugal (75-99) European Championship Qualifier Pool D
09.01 Zagreb Croatia 1-3 Austria (87-93) European Championship Qualifier Pool D
09.01 Tbilisi Georgia 0-3 Spain (49-75) European Championship Qualifier Pool E
09.01 Oslo Norway 0-3 Belarus (60-75) European Championship Qualifier Pool E
09.01 Skopje Macedonia 3-0 Hungary (75-62) European Championship Qualifier Pool F
09.01 Schönenwerd Switzerland 2-3 Ukraine (108-107) European Championship Qualifier Pool F
09.01 Luxembourg Luxembourg 0-3 Greece (57-75) European Championship Qualifier Pool G
09.01 Stockholm Sweden 3-0 Azerbaijan (75-48) European Championship Qualifier Pool G
06.01MikkeliFinland 3-0 Denmark (75-39) European Championship QualifierPool A
06.01TartuEstonia 3-0 Latvia (75-52) European Championship QualifierPool B
06.01CiorescuMoldova 3-0 Iceland (75-46) European Championship QualifierPool C
06.01GondomarPortugal 3-1 Croatia (95-80) European Championship QualifierPool D
06.01TeruelSpain 3-0 Belarus (77-69) European Championship QualifierPool E
05.01NitraSlovakia 3-0 Montenegro (75-63) European Championship QualifierPool C
05.01GrazAustria 3-0 Albania (80-62) European Championship QualifierPool D
05.01TbilisiGeorgia 0-3 Norway (46-75) European Championship QualifierPool E
05.01KazincbarcikaHungary 2-3 Switzerland (99-109) European Championship QualifierPool F
05.01ZaporizhiaUkraine 3-1 Macedonia (101-93) European Championship QualifierPool F
05.01BakuAzerbaijan 3-1 Luxembourg (98-88) European Championship QualifierPool G
05.01Agios Ioannis RentisGreece 3-0 Sweden (75-58) European Championship QualifierPool G