LAST UPDATE: Sunday, 16 June 2019, 10:52:45

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S BEACH ULTIMATE - 2019 RESULTS

Results  MenWomen Mixed
Fixtures  MenWomen Mixed
Rankings  MenWomen Mixed

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010
Mixed Archive201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
16.06 Shirahama (Japan) Beers (Japan) 7-10 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship 9th-11th Place Group
16.06 Shirahama (Japan) Loquitos (Japan) 11-10 Nomadic Tribe (Japan) Asia-Oceania Championship 7th Place Match
16.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 12-10 Technicolor (Japan) Asia-Oceania Championship 5th Place Match
16.06 Shirahama (Japan) Australia 9-7 Singapore Asia-Oceania Championship 3rd Place Match
16.06 Shirahama Japan 6-12 Philippines Asia-Oceania Championship Final
15.06 Shirahama (Japan) Nomadic Tribe (Japan) 13-2 Beers (Japan) Asia-Oceania Championship Pre-Quarter-Final
15.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 13-8 Guam Asia-Oceania Championship Pre-Quarter-Final
15.06 Shirahama (Japan) Singapore 'B' 10-7 Guam Asia-Oceania Championship 9th-11th Place Group
15.06 Shirahama (Japan) Beers (Japan) 13-4 Guam Asia-Oceania Championship 9th-11th Place Group
15.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 4-13 Philippines Asia-Oceania Championship Quarter-Final
15.06 Shirahama (Japan) Nomadic Tribe (Japan) 8-12 Australia Asia-Oceania Championship Quarter-Final
15.06 Shirahama Japan 12-9 Technicolor (Japan) Asia-Oceania Championship Quarter-Final
15.06 Shirahama (Japan) Loquitos (Japan) 5-13 Singapore Asia-Oceania Championship Quarter-Final
15.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 10-9 Nomadic Tribe (Japan) Asia-Oceania Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 11-4 Loquitos (Japan) Asia-Oceania Championship 5th-8th Place Semi-Final
15.06 Shirahama (Japan) Philippines 13-2 Singapore Asia-Oceania Championship Semi-Final
15.06 Shirahama Japan 8-4 Australia Asia-Oceania Championship Semi-Final
14.06 Shirahama Japan 7-13 Philippines Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Loquitos (Japan) 13-4 Guam Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Beers (Japan) 4-13 Australia Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 13-7 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 6-13 Singapore Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Japan 12-4 Loquitos (Japan) Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Nomadic Tribe (Japan) 10-6 Guam Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 13-5 Beers (Japan) Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 3-13 Australia Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Singapore 13-3 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Japan 13-9 Nomadic Tribe (Japan) Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Loquitos (Japan) 4-13 Philippines Asia-Oceania Championship Group A
14.06 Shirahama (Japan) Beers (Japan) 10-9 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 9-13 Singapore Asia-Oceania Championship Group B
14.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 6-13 Australia Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama Japan 13-2 Guam Asia-Oceania Championship Group A
13.06 Shirahama (Japan) Nomadic Tribe (Japan) 4-13 Philippines Asia-Oceania Championship Group A
13.06 Shirahama (Japan) Australia 11-7 Singapore Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama (Japan) Osaka Kings (Japan) 13-9 Beers (Japan) Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 13-7 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama (Japan) Loquitos (Japan) 11-10 Nomadic Tribe (Japan) Asia-Oceania Championship Group A
13.06 Shirahama (Japan) Philippines 13-1 Guam Asia-Oceania Championship Group A
13.06 Shirahama (Japan) Australia 13-1 Singapore 'B' Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama (Japan) Beers (Japan) 0-13 Singapore Asia-Oceania Championship Group B
13.06 Shirahama (Japan) Technicolor (Japan) 13-8 Osaka Kings (Japan) Asia-Oceania Championship Group B
11.05 Portimão (Portugal) Great Britain 13-9 Russia European Championship Final
10.05 Portimão (Portugal) Italy 12-7 Currier Island European Championship 11th-13th Place Group
10.05 Portimão (Portugal) Italy 11-4 Ukraine European Championship 11th-13th Place Group
10.05 Portimão Portugal 9-13 Belgium European Championship 9th Place Match
10.05 Portimão (Portugal) Ireland 11-8 Germany European Championship 7th Place Match
10.05 Portimão (Portugal) Sweden 13-9 Denmark European Championship 5th Place Match
10.05 Portimão (Portugal) Spain 13-7 Poland European Championship 3rd Place Match
09.05 Portimão (Portugal) Belgium 13-10 Currier Island European Championship 9th-13th Place Qualifier
09.05 Portimão (Portugal) Sweden 11-6 Italy European Championship Quarter-Final Qualifier
09.05 Portimão Portugal 6-12 Denmark European Championship Quarter-Final Qualifier
09.05 Portimão (Portugal) Great Britain 12-8 Denmark European Championship Quarter-Final
09.05 Portimão (Portugal) Russia 11-9 Sweden European Championship Quarter-Final
09.05 Portimão (Portugal) Poland 12-7 Ireland European Championship Quarter-Final
09.05 Portimão (Portugal) Spain 13-8 Germany European Championship Quarter-Final
09.05 Portimão Portugal 13-9 Ukraine European Championship 9th-13th Place Semi-Final
09.05 Portimão (Portugal) Belgium 13-6 Italy European Championship 9th-13th Place Semi-Final
09.05 Portimão (Portugal) Ukraine 10-9 Currier Island European Championship 11th-13th Place Group
09.05 Portimão (Portugal) Denmark 13-9 Germany European Championship 5th-8th Place Semi-Final
09.05 Portimão (Portugal) Sweden 11-7 Ireland European Championship 5th-8th Place Semi-Final
09.05 Portimão (Portugal) Great Britain 12-10 Spain European Championship Semi-Final
09.05 Portimão (Portugal) Russia 9-6 Poland European Championship Semi-Final
08.05 Portimão (Portugal) Poland 12-6 Belgium European Championship Group A
08.05 Portimão (Portugal) Great Britain 11-5 Sweden European Championship Group A
08.05 Portimão Portugal 3-13 Spain European Championship Group A
08.05 Portimão (Portugal) Great Britain 13-4 Belgium European Championship Group A
08.05 Portimão Portugal 5-11 Poland European Championship Group A
08.05 Portimão (Portugal) Spain 13-5 Sweden European Championship Group A
08.05 Portimão (Portugal) Ireland 13-3 Italy European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Denmark 11-7 Russia European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Ukraine 7-6 Currier Island European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Denmark 11-6 Ukraine European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Russia 11-6 Germany European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Italy 10-6 Currier Island European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Ireland 10-9 Denmark European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Germany 11-9 Currier Island European Championship Group B
08.05 Portimão (Portugal) Russia 11-6 Ukraine European Championship Group B
07.05 Portimão (Portugal)Great Britain 12-10 Spain European ChampionshipGroup A
07.05 PortimãoPortugal 10-8 Belgium European ChampionshipGroup A
07.05 Portimão (Portugal)Poland 12-10 Sweden European ChampionshipGroup A
07.05 Portimão (Portugal)Sweden 12-7 Belgium European ChampionshipGroup A
07.05 PortimãoPortugal 6-11 Great Britain European ChampionshipGroup A
07.05 Portimão (Portugal)Poland 8-7 Spain European ChampionshipGroup A
07.05 Portimão (Portugal)Germany 10-9 Ukraine European ChampionshipGroup B
07.05 Portimão (Portugal)Denmark 13-7 Italy European ChampionshipGroup B
07.05 Portimão (Portugal)Russia 13-9 Ireland European ChampionshipGroup B
07.05 Portimão (Portugal)Denmark 13-2 Currier Island European ChampionshipGroup B
07.05 Portimão (Portugal)Germany 12-11 Ireland European ChampionshipGroup B
07.05 Portimão (Portugal)Russia 10-8 Italy European ChampionshipGroup B
06.05 Portimão (Portugal) Great Britain 13-7 Poland European Championship Group A
06.05 Portimão Portugal 4-12 Sweden European Championship Group A
06.05 Portimão (Portugal) Spain 13-3 Belgium European Championship Group A
06.05 Portimão (Portugal) Germany 11-10 Denmark European Championship Group B
06.05 Portimão (Portugal) Ireland 12-7 Currier Island European Championship Group B
06.05 Portimão (Portugal) Italy 10-9 Ukraine European Championship Group B
06.05 Portimão (Portugal) Germany 13-2 Italy European Championship Group B
06.05 Portimão (Portugal) Ireland 13-4 Ukraine European Championship Group B
06.05 Portimão (Portugal) Russia 13-4 Currier Island European Championship Group B