LAST UPDATE: Saturday, 21 September 2019, 19:22:03

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S BEACH SOCCER - FIXTURES

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
27.09 Akashi (Japan) Spain - Tahiti 3-Team Tournament 
28.09 Akashi Japan - Tahiti 3-Team Tournament 
29.09 Akashi Japan - Spain 3-Team Tournament 
??.??-
??.??
TBD (TBD)Teams to be decided World Cup QualifierAfrica
??.??-
??.??
TBD (TBD)Teams to be decided World Beach Games QualifierSouth America
??.??-
??.??
TBD (Vietnam)Teams to be decided AFF Championship 
01.10-
05.10
Manta (Ecuador) Colombia, Ecuador, Paraguay, Uruguay, Venezuela Liga SudamericanaNorth Zone
05.10 Muscat Oman - Iran Friendly 
06.10 Muscat Oman - Morocco Friendly 
08.10 Muscat Oman - Iran Friendly 
09.10 Muscat Oman - Morocco Friendly 
11.10 Doha (Qatar)Brazil - Morocco World Beach GamesGroup A
11.10 Doha (Qatar)Switzerland - United Arab Emirates World Beach GamesGroup A
11.10 Doha (Qatar)Italy - Solomon Islands World Beach GamesGroup B
11.10 Doha (Qatar)Spain - Mexico World Beach GamesGroup B
11.10 Doha (Qatar)Paraguay - Senegal World Beach GamesGroup C
11.10 Doha (Qatar)Ukraine - Iran World Beach GamesGroup C
11.10 Doha (Qatar)Japan - Uruguay World Beach GamesGroup D
11.10 Doha (Qatar)Russia - El Salvador World Beach GamesGroup D
13.10 Doha (Qatar)Brazil - United Arab Emirates World Beach GamesGroup A
13.10 Doha (Qatar)Switzerland - Morocco World Beach GamesGroup A
13.10 Doha (Qatar)Italy - Mexico World Beach GamesGroup B
13.10 Doha (Qatar)Spain - Solomon Islands World Beach GamesGroup B
13.10 Doha (Qatar)Iran - Senegal World Beach GamesGroup C
13.10 Doha (Qatar)Paraguay - Ukraine World Beach GamesGroup C
13.10 Doha (Qatar)Japan - El Salvador World Beach GamesGroup D
13.10 Doha (Qatar)Russia - Uruguay World Beach GamesGroup D
14.10 Doha (Qatar)Brazil - Switzerland World Beach GamesGroup A
14.10 Doha (Qatar)Morocco - United Arab Emirates World Beach GamesGroup A
14.10 Doha (Qatar)Italy - Spain World Beach GamesGroup B
14.10 Doha (Qatar)Mexico - Solomon Islands World Beach GamesGroup B
14.10 Doha (Qatar)Paraguay - Iran World Beach GamesGroup C
14.10 Doha (Qatar)Ukraine - Senegal World Beach GamesGroup C
14.10 Doha (Qatar)El Salvador - Uruguay World Beach GamesGroup D
14.10 Doha (Qatar)Russia - Japan World Beach GamesGroup D
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games13th-16th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games13th-16th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games9th-12th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games9th-12th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games5th-8th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach Games5th-8th Place Semi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach GamesSemi-Final
15.10 Doha (Qatar)  World Beach GamesSemi-Final
16.10 Doha (Qatar)Loser 13-16 SF1 - Loser 13-16 SF2 World Beach Games15th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Winner 13-16 SF1 - Winner 13-16 SF2 World Beach Games13th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Loser 9-12 SF1 - Loser 9-12 SF2 World Beach Games11th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Winner 9-12 SF1 - Winner 9-12 SF2 World Beach Games9th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Loser 5-8 SF1 - Loser 5-8 SF2 World Beach Games7th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Winner 5-8 SF1 - Winner 5-8 SF2 World Beach Games5th Place Match
16.10 Doha (Qatar)Loser SF1 - Loser SF2 World Beach Games3rd Place Match
16.10 Doha (Qatar)Winner SF1 - Winner SF2 World Beach GamesFinal
01.11-
03.11
Lagos (Nigeria) Nigeria + 3 teams Copa Lagos 
05.11-
09.11
Dubai (United Arab Emirates)Teams to be decided Intercontinental Cup 
21.11 LuqueParaguay - Japan World CupGroup A
21.11 Luque (Paraguay)Switzerland - USA World CupGroup A
21.11 Luque (Paraguay)Italy - Tahiti World CupGroup B
21.11 Luque (Paraguay)Mexico - Uruguay World CupGroup B
22.11 Luque (Paraguay)Belarus - United Arab Emirates World CupGroup C
22.11 Luque (Paraguay)Russia - Senegal World CupGroup C
22.11 Luque (Paraguay)Brazil - Oman World CupGroup D
22.11 Luque (Paraguay)Portugal - Nigeria World CupGroup D
22.11-
30.11
TBD (Venezuela)Teams to be decided Bolivarian Beach Games 
23.11 Luque (Paraguay)Japan - USA World CupGroup A
23.11 LuqueParaguay - Switzerland World CupGroup A
23.11 Luque (Paraguay)Italy - Uruguay World CupGroup B
23.11 Luque (Paraguay)Mexico - Tahiti World CupGroup B
24.11 Luque (Paraguay)Belarus - Senegal World CupGroup C
24.11 Luque (Paraguay)Russia - United Arab Emirates World CupGroup C
24.11 Luque (Paraguay)Brazil - Portugal World CupGroup D
24.11 Luque (Paraguay)Nigeria - Oman World CupGroup D
25.11 LuqueParaguay - USA World CupGroup A
25.11 Luque (Paraguay)Switzerland - Japan World CupGroup A
25.11 Luque (Paraguay)Italy - Mexico World CupGroup B
25.11 Luque (Paraguay)Tahiti - Uruguay World CupGroup B
26.11 Luque (Paraguay)Russia - Belarus World CupGroup C
26.11 Luque (Paraguay)Senegal - United Arab Emirates World CupGroup C
26.11 Luque (Paraguay)Brazil - Nigeria World CupGroup D
26.11 Luque (Paraguay)Portugal - Oman World CupGroup D
28.11 Luque (Paraguay)1st Group A - 2nd Group B World CupQuarter-Final
28.11 Luque (Paraguay)1st Group B - 2nd Group A World CupQuarter-Final
28.11 Luque (Paraguay)1st Group C - 2nd Group D World CupQuarter-Final
28.11 Luque (Paraguay)1st Group D - 2nd Group C World CupQuarter-Final
30.11 Luque (Paraguay)Winner 1A/2B - Winner 1C/2D World CupSemi-Final
30.11 Luque (Paraguay)Winner 1B/2 - Winner 1D/2C World CupSemi-Final
30.11 PaynesvilleLiberia - Ghana Unity Cup 
01.12 Luque (Paraguay)Loser SF1 - Loser SF2 World Cup3rd Place Match
01.12 Luque (Paraguay)Winner SF1 - Winner SF2 World CupFinal