LAST UPDATE: Sunday, 22 August 2021, 11:17:10

FOOTBALLFIFA FUTSALAMF FUTSALBEACH SOCCERJORKYBALL
AUSTRALIAN FOOTBALLAMERICAN FOOTBALLFLAG FOOTBALLBEACH FLAG FOOTBALLRUGBY UNION
RUGBY SEVENSBEACH RUGBYSNOW RUGBYRUGBY XRUGBY LEAGUE
RUGBY LEAGUE NINESTOUCHICE HOCKEYBANDYFIELD HOCKEY
INDOOR HOCKEYFLOORBALLROLLER HOCKEYINLINE HOCKEYIIHF INLINE HOCKEY
SKATER HOCKEYBALL HOCKEYWBHF BALL HOCKEYSHINTYLACROSSE
BOX LACROSSEINTERCROSSERINGETTEWATER POLOBEACH WATER POLO
CANOE POLOCYCLEBALLCYCLE POLOCRICKETINDOOR CRICKET
BASEBALLBASEBALL5FASTPITCH SOFTBALLSLOWPITCH SOFTBALLPESÄPALLO
BASKETBALL3X3 BASKETBALLNETBALLFAST5 NETBALLINDOOR NETBALL
KORFBALLBEACH KORFBALLROLLBALLVOLLEYBALLFISTBALL
HANDBALLBEACH HANDBALLTCHOUKBALLBEACH TCHOUKBALLQUIDDITCH
ULTIMATEBEACH ULTIMATEGUTSCURLINGICE STOCK
SEPAK TAKRAWBEACH SEPAK TAKRAWFUTNETUNDERWATER HOCKEYUNDERWATER RUGBY
MOTOBALLKABADDIINDOOR KABADDIBEACH KABADDIROLLER DERBY
PÉTANQUEPOLOPOLOCROSSEHORSEBALLSNOW POLO

MEN'S 3X3 BASKETBALL - 2021 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010
Women's Archive  20202019201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
28.07 Koto (Japan) Russia 21-10 Serbia Olympic Games Semi-Final
28.07 Koto (Japan) Latvia 21-8 Belgium Olympic Games Semi-Final
28.07 Koto (Japan) Serbia 21-10 Belgium Olympic Games 3rd Place Match
28.07 Koto (Japan) Latvia 21-18 Russia Olympic Games Final
27.07 Koto (Japan) Belgium 16-14 Poland Olympic Games Group Stage
27.07 Koto Japan 21-16 China Olympic Games Group Stage
27.07 Koto (Japan) Serbia 21-10 Russia Olympic Games Group Stage
27.07 Koto (Japan) Latvia 22-18 Netherlands Olympic Games Group Stage
27.07 Koto (Japan) Russia 21-19 Netherlands Olympic Games Quarter-Final
27.07 Koto Japan 18-21 Latvia Olympic Games Quarter-Final
26.07 Koto (Japan) China 21-20 Belgium Olympic Games Group Stage
26.07 Koto Japan 11-21 Serbia Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) Japan 16-19 Russia Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) Serbia 22-16 Latvia Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) Belgium 18-17 Netherlands Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) China 21-19 Poland Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) Russia 19-15 Latvia Olympic Games Group Stage
26.07 Koto (Japan) Netherlands 22-20 Poland Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Belgium 21-16 Russia Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Serbia 15-12 Poland Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Latvia 18-17 China Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Serbia 21-14 Belgium Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Poland 21-16 Russia Olympic Games Group Stage
25.07 Koto Japan 20-21 Netherlands Olympic Games Group Stage
25.07 Koto (Japan) Netherlands 21-18 China Olympic Games Group Stage
25.07 Koto Japan 18-21 Latvia Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Latvia 21-14 Poland Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Serbia 22-13 China Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Russia 21-13 China Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Serbia 16-15 Netherlands Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Belgium 21-20 Latvia Olympic Games Group Stage
24.07 Koto Japan 19-20 Poland Olympic Games Group Stage
24.07 Koto (Japan) Netherlands 18-15 Russia Olympic Games Group Stage
24.07 Koto Japan 18-16 Belgium Olympic Games Group Stage
27.06 Constanța (Romania) Lithuania 21-9 Ireland Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța Romania 17-16 Georgia Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța (Romania) Georgia 19-15 Ireland Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța Romania 11-21 Lithuania Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța Romania 21-16 Ireland Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța (Romania) Lithuania 16-15 Georgia Europe Cup Qualifier Romania, Pool B
27.06 Constanța (Romania) Hungary 21-12 Kosovo Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța (Romania) Ukraine 16-12 Great Britain Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța (Romania) Great Britain 22-13 Kosovo Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța (Romania) Ukraine 17-16 Hungary Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța (Romania) Ukraine 20-10 Kosovo Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța (Romania) Great Britain 18-9 Hungary Europe Cup Qualifier Romania, Pool D
27.06 Constanța Romania 7-19 Ukraine Europe Cup Qualifier Romania, Qualifier
27.06 Constanța (Romania) Lithuania 21-11 Great Britain Europe Cup Qualifier Romania, Qualifier
26.06 Tel Aviv (Israel) Poland 18-16 Spain Europe Cup Qualifier Israel, Pool A
26.06 Tel Aviv (Israel) Turkey 18-14 Spain Europe Cup Qualifier Israel, Pool A
26.06 Tel Aviv (Israel) Poland 12-9 Turkey Europe Cup Qualifier Israel, Pool A
26.06 Tel Aviv (Israel) Portugal 16-11 Czechia Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv (Israel) Croatia 20-18 Czechia Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv Israel 17-13 Croatia Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv Israel 14-11 Portugal Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv Israel 12-11 Czechia Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv (Israel) Croatia 13-9 Portugal Europe Cup Qualifier Israel, Pool C
26.06 Tel Aviv (Israel) Poland 21-12 Croatia Europe Cup Qualifier Israel, Qualifier
26.06 Tel Aviv Israel 18-16 Turkey Europe Cup Qualifier Israel, Qualifier
26.06 Constanța (Romania) Slovakia 17-14 Latvia Europe Cup Qualifier Romania, Pool A
26.06 Constanța (Romania) Belarus 17-13 Slovakia Europe Cup Qualifier Romania, Pool A
26.06 Constanța (Romania) Latvia 17-13 Belarus Europe Cup Qualifier Romania, Pool A
26.06 Constanța (Romania) Netherlands 17-7 Cyprus Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Estonia 22-5 Sweden Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Cyprus 17-12 Sweden Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Netherlands 16-15 Estonia Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Estonia 18-17 Cyprus Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Netherlands 21-7 Sweden Europe Cup Qualifier Romania, Pool C
26.06 Constanța (Romania) Estonia 21-15 Latvia Europe Cup Qualifier Romania, Qualifier
26.06 Constanța (Romania) Netherlands 16-13 Belarus Europe Cup Qualifier Romania, Qualifier
25.06 Tel Aviv (Israel) Switzerland 21-15 Greece Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Austria 21-16 Montenegro Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Montenegro 20-15 Greece Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Switzerland 20-16 Austria Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Austria 20-17 Greece Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Switzerland 17-10 Montenegro Europe Cup Qualifier Israel, Pool B
25.06 Tel Aviv (Israel) Belgium 18-9 Azerbaijan Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Germany 13-8 Andorra Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Azerbaijan 22-6 Andorra Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Germany 12-11 Belgium Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Germany 21-14 Azerbaijan Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Belgium w/o Andorra
Andorra player injured in previous match
Europe Cup Qualifier Israel, Pool D
25.06 Tel Aviv (Israel) Austria 21-13 Germany Europe Cup Qualifier Israel, Qualifier
25.06 Tel Aviv (Israel) Belgium 22-11 Switzerland Europe Cup Qualifier Israel, Qualifier
06.06 Debrecen (Hungary) Mongolia 19-17 Ukraine Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Quarter-Final
06.06 Debrecen (Hungary) Slovenia 21-12 Romania Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Quarter-Final
06.06 Debrecen (Hungary) Belgium 16-15 Mongolia Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Semi-Final
06.06 Debrecen Hungary 19-16 Slovenia Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Semi-Final
06.06 Debrecen Hungary 14-21 Belgium Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Final
05.06 Debrecen (Hungary) Mongolia 22-9 Romania Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool B
05.06 Debrecen Hungary 21-16 Romania Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool B
05.06 Debrecen Hungary 21-8 Mongolia Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool B
04.06 Debrecen (Hungary) Belgium 19-14 Ukraine Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool A
04.06 Debrecen (Hungary) Slovenia 21-14 Ukraine Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool A
04.06 Debrecen (Hungary) Belgium 20-18 Slovenia Olympic Games Qualifier Universality Tournament, Pool A
30.05 Graz (Austria) Poland 21-16 Slovenia Olympic Games Qualifier Quarter-Final
30.05 Graz (Austria) Latvia 21-19 Lithuania Olympic Games Qualifier Quarter-Final
30.05 Graz (Austria) Netherlands 21-16 USA Olympic Games Qualifier Quarter-Final
30.05 Graz (Austria) France 21-19 Brazil Olympic Games Qualifier Quarter-Final
30.05 Graz (Austria) Poland 20-18 Latvia Olympic Games Qualifier Olympic Qualifier 1
30.05 Graz (Austria) Netherlands 21-13 France Olympic Games Qualifier Olympic Qualifier 2
30.05 Graz (Austria) Latvia 21-15 France Olympic Games Qualifier Olympic Qualifier 3
29.05 Graz (Austria) South Korea 2-13 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Pool B
29.05 Graz (Austria) Lithuania 17-16 Belgium Olympic Games Qualifier Pool B
29.05 Graz (Austria) USA 22-19 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Pool B
29.05 Graz (Austria) Lithuania 22-12 South Korea Olympic Games Qualifier Pool B
29.05 Graz (Austria) Belgium 20-16 USA Olympic Games Qualifier Pool B
29.05 Graz (Austria) Latvia 21-18 Croatia Olympic Games Qualifier Pool D
29.05 Graz Netherlands 17-15 Austria Olympic Games Qualifier Pool D
29.05 Graz (Austria) Latvia 21-16 Canada Olympic Games Qualifier Pool D
29.05 Graz) Austria 19-16 Canada Olympic Games Qualifier Pool D
29.05 Graz (Austria) Netherlands 22-16 Croatia Olympic Games Qualifier Pool D
28.05 Graz (Austria) Turkey 20-17 Czechia Olympic Games Qualifier Pool A
28.05 Graz (Austria) Poland 13-12 Brazil Olympic Games Qualifier Pool A
28.05 Graz (Austria) Czechia 21-16 Mongolia Olympic Games Qualifier Pool A
28.05 Graz (Austria) Poland 21-10 Turkey Olympic Games Qualifier Pool A
28.05 Graz (Austria) Brazil 18-10 Mongolia Olympic Games Qualifier Pool A
28.05 Graz (Austria) Dominican Republic 22-11 Philippines Olympic Games Qualifier Pool C
28.05 Graz (Austria) Slovenia 18-11 Qatar Olympic Games Qualifier Pool C
28.05 Graz (Austria) France 15-14 Philippines Olympic Games Qualifier Pool C
28.05 Graz (Austria) Dominican Republic 21-17 Slovenia Olympic Games Qualifier Pool C
28.05 Graz (Austria) France 21-10 Qatar Olympic Games Qualifier Pool C
28.05 Graz (Austria) Canada 17-15 Netherlands Olympic Games Qualifier Pool D
27.05 Graz (Austria) Lithuania 21-9 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Pool B
27.05 Graz (Austria) Belgium 22-14 South Korea Olympic Games Qualifier Pool B
27.05 Graz (Austria) USA 21-20 Lithuania Olympic Games Qualifier Pool B
27.05 Graz (Austria) Belgium 19-13 Kazakhstan Olympic Games Qualifier Pool B
27.05 Graz (Austria) USA 21-3 South Korea Olympic Games Qualifier Pool B
27.05 Graz Austria 14-21 Latvia Olympic Games Qualifier Pool D
27.05 Graz (Austria) Canada 18-14 Croatia Olympic Games Qualifier Pool D
27.05 Graz (Austria) Latvia 21-17 Netherlands Olympic Games Qualifier Pool D
27.05 Graz Austria 18-17 Croatia Olympic Games Qualifier Pool D
26.05 Graz (Austria) Poland 17-15 Czechia Olympic Games Qualifier Pool A
26.05 Graz (Austria) Brazil 21-6 Turkey Olympic Games Qualifier Pool A
26.05 Graz (Austria) Mongolia 22-18 Poland Olympic Games Qualifier Pool A
26.05 Graz (Austria) Brazil 22-14 Czechia Olympic Games Qualifier Pool A
26.05 Graz (Austria) Mongolia 21-13 Turkey Olympic Games Qualifier Pool A
26.05 Graz (Austria) Qatar 17-12 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Pool C
26.05 Graz (Austria) France 19-17 Slovenia Olympic Games Qualifier Pool C
26.05 Graz (Austria) Qatar 21-12 Philippines Olympic Games Qualifier Pool C
26.05 Graz (Austria) France 21-7 Dominican Republic Olympic Games Qualifier Pool C
26.05 Graz (Austria) Slovenia 21-11 Philippines Olympic Games Qualifier Pool C