LAST UPDATE: Sunday, 01 September 2019, 20:15:43

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S 3X3 BASKETBALL - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
01.09 Debrecen (Hungary) Serbia 21-12 Ukraine Europe Cup Quarter-Final
01.09 Debrecen Hungary 9-21 Lithuania Europe Cup Quarter-Final
01.09 Debrecen (Hungary) France 22-11 Austria Europe Cup Quarter-Final
01.09 Debrecen (Hungary) Spain 21-20 Poland Europe Cup Quarter-Final
01.09 Debrecen (Hungary) Serbia 20-19 Lithuania Europe Cup Semi-Final
01.09 Debrecen (Hungary) France 18-15 Spain Europe Cup Semi-Final
01.09 Debrecen (Hungary) Lithuania 21-18 Spain Europe Cup 3rd Place Match
01.09 Debrecen (Hungary) Serbia 21-18 France Europe Cup Final
31.08 Debrecen Hungary 15-21 Russia Europe Cup Pool B
31.08 Debrecen (Hungary) France 22-10 Russia Europe Cup Pool B
31.08 Debrecen Hungary 22-15 France Europe Cup Pool B
31.08 Debrecen (Hungary) Austria 18-16 Latvia Europe Cup Pool D
31.08 Debrecen (Hungary) Lithuania 22-18 Austria Europe Cup Pool D
31.08 Debrecen (Hungary) Lithuania 22-14 Latvia Europe Cup Pool D
30.08 Debrecen (Hungary) Serbia 21-10 Germany Europe Cup Pool A
30.08 Debrecen (Hungary) Poland 21-15 Germany Europe Cup Pool A
30.08 Debrecen (Hungary) Serbia 22-10 Poland Europe Cup Pool A
30.08 Debrecen (Hungary) Spain 16-11 Netherlands Europe Cup Pool C
30.08 Debrecen (Hungary) Spain 17-15 Ukraine Europe Cup Pool C
30.08 Debrecen (Hungary) Ukraine 16-11 Netherlands Europe Cup Pool C
29.07 Lima (Peru) Puerto Rico 21-8 Dominican Republic Pan American Games Semi-Final
29.07 Lima (Peru) USA 21-12 Brazil Pan American Games Semi-Final
29.07 Lima (Peru) Venezuela 21-16 Argentina Pan American Games 5th Place Match
29.07 Lima (Peru) Dominican Republic 19-17 Brazil Pan American Games 3rd Place Match
29.07 Lima (Peru) USA 21-19 Puerto Rico Pan American Games Final
28.07 Lima (Peru) Venezuela 22-20 Brazil Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Puerto Rico 20-18 USA Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Dominican Republic 21-16 Argentina Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Dominican Republic 22-18 Venezuela Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Argentina 22-20 USA Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Puerto Rico 21-18 Brazil Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Puerto Rico 21-10 Venezuela Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) Brazil 18-13 Argentina Pan American Games Group Stage
28.07 Lima (Peru) USA 21-13 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) USA 21-14 Venezuela Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) Brazil 22-13 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) Puerto Rico 21-12 Argentina Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) Venezuela 21-20 Argentina Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) Puerto Rico 21-12 Dominican Republic Pan American Games Group Stage
27.07 Lima (Peru) Brazil 20-19 USA Pan American Games Group Stage
20.07 Apia Samoa 16-18 Fiji Pacific GamesSemi-Final
20.07 Apia (Samoa) Guam 14-11 Marshall Islands Pacific GamesSemi-Final
20.07 Apia Samoa 19-18 Marshall Islands Pacific Games3rd Place Match
20.07 Apia (Samoa) Guam 20-18 Fiji Pacific GamesFinal
19.07 Apia (Samoa) Fiji 19-8 American Samoa Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Solomon Islands 9-3 Nauru Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Guam 21-18 Vanuatu Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Nauru 14-13 American Samoa Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Fiji 16-13 Guam Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Solomon Islands 17-10 Vanuatu Pacific Games Pool A
19.07 Apia (Samoa) Marshall Islands 21-15 New Caledonia
Replay of annulled match on 18.07
Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) Cook Islands 20-19 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) New Caledonia 22-17 Cook Islands Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) Tahiti 22-10 Marshall Islands Pacific Games Pool B
19.07 Apia Samoa 22-7 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) Marshall Islands 21-9 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) New Caledonia 15-13 Tahiti Pacific Games Pool B
19.07 Apia Samoa 17-7 Cook Islands Pacific Games Pool B
19.07 Apia (Samoa) Fiji 21-13 Tahiti Pacific Games Quarter-Final
19.07 Apia Samoa 19-8 Solomon Islands Pacific Games Quarter-Final
19.07 Apia (Samoa) Guam 21-11 New Caledonia Pacific Games Quarter-Final
19.07 Apia (Samoa) Marshall Islands 21-7 Vanuatu Pacific Games Quarter-Final
18.07 Apia (Samoa) Vanuatu 15-8 Nauru Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Fiji 18-4 Solomon Islands Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Guam 22-13 American Samoa Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Guam 20-4 Nauru Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) American Samoa 15-8 Solomon Islands Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Fiji 21-14 Vanuatu Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Fiji 21-11 Nauru Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Guam 21-11 Solomon Islands Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Vanuatu 19-17 American Samoa Pacific Games Pool A
18.07 Apia (Samoa) Marshall Islands 17-16 New Caledonia
Result annulled due to error by officials - to be replayed on 19.07
Pacific Games Pool B
18.07 Apia Samoa 17-16 Tahiti Pacific Games Pool B
18.07 Apia (Samoa) Marshall Islands 21-17 Cook Islands Pacific Games Pool B
18.07 Apia Samoa 21-16 New Caledonia Pacific Games Pool B
18.07 Apia (Samoa) Tahiti 21-15 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
18.07 Apia (Samoa) New Caledonia 17-8 Papua New Guinea Pacific Games Pool B
18.07 Apia Samoa 12-21 Marshall Islands Pacific Games Pool B
18.07 Apia (Samoa) Tahiti 16-6 Cook Islands Pacific Games Pool B
30.06 Rīga (Latvia) Switzerland 22-12 Greece Europe Cup Qualifier (Latvia)Pool B
30.06 Rīga (Latvia) Poland 22-9 North Macedonia Europe Cup Qualifier (Latvia)Pool B
30.06 Rīga (Latvia) Israel 19-16 Italy Europe Cup Qualifier (Latvia)Pool C
30.06 Rīga (Latvia) Slovakia 21-9 Malta Europe Cup Qualifier (Latvia)Pool C
30.06 Rīga Latvia 22-11 Italy Europe Cup Qualifier (Latvia)Final Pool
30.06 Rīga (Latvia) Poland 21-14 Italy Europe Cup Qualifier (Latvia)Final Pool
30.06 Rīga Latvia 21-13 Poland Europe Cup Qualifier (Latvia)Final Pool
30.06 Constanța (Romania) Slovenia 21-8 Kosovo Europe Cup Qualifier (Romania)Pool A
30.06 Constanța (Romania) Kosovo 21-6 Andorra Europe Cup Qualifier (Romania)Pool A
30.06 Constanța (Romania) Slovenia 22-8 Andorra Europe Cup Qualifier (Romania)Pool A
30.06 Constanța (Romania) Belgium 17-13 Ireland Europe Cup Qualifier (Romania)Pool B
30.06 Constanța Romania 13-21 Spain Europe Cup Qualifier (Romania)Pool B
30.06 Constanța (Romania) Germany 19-15 Turkey Europe Cup Qualifier (Romania)Pool C
30.06 Constanța (Romania) Portugal 13-9 Azerbaijan Europe Cup Qualifier (Romania)Pool C
30.06 Constanța (Romania) Germany 12-10 Slovenia Europe Cup Qualifier (Romania)Final Pool
30.06 Constanța (Romania) Germany 13-11 Spain Europe Cup Qualifier (Romania)Final Pool
30.06 Constanța (Romania) Spain 16-15 Slovenia Europe Cup Qualifier (Romania)Final Pool
30.06 Kiev Ukraine 16-18 Croatia Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool A
30.06 Kiev (Ukraine) Lithuania 21-7 Sweden Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool B
30.06 Kiev (Ukraine) Austria 21-12 Denmark Europe Cup Qualifier (Ukraine)Pool C
30.06 Kiev (Ukraine) Czechia - Austria Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool C
30.06 Kiev (Ukraine) Denmark 21-19 Estonia Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool C
30.06 Kiev (Ukraine) Austria 20-16 Croatia Europe Cup Qualifier (Ukraine)Final Pool
30.06 Kiev (Ukraine) Lithuania 19-17 Austria Europe Cup Qualifier (Ukraine)Final Pool
30.06 Kiev (Ukraine) Lithuania 21-16 Croatia Europe Cup Qualifier (Ukraine)Final Pool
29.06 Rīga (Latvia) Montenegro 20-16 Georgia Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool A
29.06 Rīga Latvia 21-17 Montenegro Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool A
29.06 Rīga Latvia 21-7 Georgia Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool A
29.06 Rīga (Latvia) Poland 21-11 Greece Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool B
29.06 Rīga (Latvia) Switzerland 18-6 North Macedonia Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool B
29.06 Rīga (Latvia) North Macedonia 19-15 Greece Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool B
29.06 Rīga (Latvia) Poland 19-17 Switzerland Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool B
29.06 Rīga (Latvia) Slovakia 13-11 Israel Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool C
29.06 Rīga (Latvia) Italy 19-11 Malta Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool C
29.06 Rīga (Latvia) Israel 21-5 Malta Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool C
29.06 Rīga (Latvia) Italy 19-17 Slovakia Europe Cup Qualifier (Latvia) Pool C
29.06 Constanța Romania 18-13 Ireland Europe Cup Qualifier (Romania) Pool B
29.06 Constanța (Romania) Spain 17-12 Belgium Europe Cup Qualifier (Romania) Pool B
29.06 Constanța (Romania) Spain 16-12 Ireland Europe Cup Qualifier (Romania) Pool B
29.06 Constanța Romania 13-21 Belgium Europe Cup Qualifier (Romania) Pool B
29.06 Constanța (Romania) Azerbaijan 16-12 Turkey Europe Cup Qualifier (Romania) Pool C
29.06 Constanța (Romania) Germany 8-7 Portugal Europe Cup Qualifier (Romania) Pool C
29.06 Constanța (Romania) Portugal 16-14 Turkey Europe Cup Qualifier (Romania) Pool C
29.06 Constanța (Romania) Germany 21-17 Azerbaijan Europe Cup Qualifier (Romania) Pool C
29.06 Kiev (Ukraine) Bosnia & Herzegovina 15-13 Croatia Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool A
29.06 Kiev Ukraine 20-14 Bosnia & Herzegovina Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool A
29.06 Kiev (Ukraine) Sweden 20-18 Belarus Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool B
29.06 Kiev (Ukraine) Lithuania 17-13 Belarus Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool B
29.06 Kiev (Ukraine) Czechia 14-11 Denmark Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool C
29.06 Kiev (Ukraine) Czechia 19-13 Estonia Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool C
29.06 Kiev (Ukraine) Austria 15-14 Estonia Europe Cup Qualifier (Ukraine) Pool C
23.06 Amsterdam (Netherlands) USA 22-8 Poland World Cup Semi-Final
23.06 Amsterdam (Netherlands) Latvia 22-19 Serbia World Cup Semi-Final
23.06 Amsterdam (Netherlands) Poland 18-15 Serbia World Cup 3rd Place Match
23.06 Amsterdam (Netherlands) USA 18-14 Latvia World Cup Final
23.06 Santa Maria Cabo Verde 12-16 Mali African Beach Games Semi-Final
23.06 Santa Maria (Cabo Verde) Algeria 19-16 Côte d'Ivoire African Beach Games Semi-Final
23.06 Santa Maria Cabo Verde 17-19 Côte d'Ivoire African Beach Games 3rd Place Match
23.06 Santa Maria (Cabo Verde) Mali 14-13 Algeria African Beach Games Final
22.06 Amsterdam (Netherlands)Latvia 21-7 Ukraine World CupQuarter-Final
22.06 Amsterdam (Netherlands)Poland 21-14 Puerto Rico World CupQuarter-Final
22.06 Amsterdam (Netherlands)USA 21-14 Slovenia World CupQuarter-Final
22.06 Amsterdam (Netherlands) Serbia 20-12 France World Cup Quarter-Final
22.06 Santa Maria (Cabo Verde)Mali 12-10 Côte d'Ivoire African Beach GamesGroup A
22.06 Santa Maria (Cabo Verde)Togo 21-5 Djibouti African Beach GamesGroup B
22.06 Santa Maria (Cabo Verde)Mali 22-6 Djibouti African Beach GamesQuarter-Final
22.06 Santa Maria Cabo Verde 21-6 Tunisia African Beach Games Quarter-Final
22.06 Santa Maria (Cabo Verde)Côte d'Ivoire 15-10 Togo African Beach GamesQuarter-Final
22.06 Santa Maria (Cabo Verde)Algeria 17-14 Ghana African Beach GamesQuarter-Final
21.06 Amsterdam (Netherlands) Serbia 22-10 Turkey World Cup Pool A
21.06 Amsterdam (Netherlands) USA 22-8 South Korea World Cup Pool A
21.06 Amsterdam Netherlands 22-11 Turkey World Cup Pool A
21.06 Amsterdam Netherlands 14-15 USA World Cup Pool A
21.06 Amsterdam (Netherlands) Serbia 21-16 South Korea World Cup Pool A
21.06 Amsterdam (Netherlands) France 22-9 China World Cup Pool C
21.06 Amsterdam (Netherlands) Qatar 20-16 Lithuania World Cup Pool C
21.06 Amsterdam (Netherlands) Slovenia 18-17 Qatar World Cup Pool C
21.06 Amsterdam (Netherlands) Lithuania 18-13 China World Cup Pool C
21.06 Amsterdam (Netherlands) France 21-18 Slovenia World Cup Pool C
21.06 Santa Maria Cabo Verde 15-16 Mali African Beach Games Group A
21.06 Santa Maria (Cabo Verde) Côte d'Ivoire 21-9 Ghana African Beach Games Group A
21.06 Santa Maria Cabo Verde 21-9 Ghana African Beach Games Group A
21.06 Santa Maria (Cabo Verde) Algeria 18-11 Djibouti African Beach Games Group B
21.06 Santa Maria (Cabo Verde) Tunisia 10-9 Togo African Beach Games Group B
21.06 Santa Maria (Cabo Verde) Algeria 21-6 Tunisia African Beach Games Group B
20.06 Amsterdam (Netherlands)Puerto Rico 21-18 Mongolia World CupPool B
20.06 Amsterdam (Netherlands)Ukraine 15-13 Estonia World CupPool B
20.06 Amsterdam (Netherlands) Estonia 16-15 Russia World Cup Pool B
20.06 Amsterdam (Netherlands) Ukraine 18-17 Mongolia World Cup Pool B
20.06 Amsterdam (Netherlands) Puerto Rico 19-15 Russia World Cup Pool B
20.06 Amsterdam (Netherlands) Latvia 20-16 Australia World Cup Pool D
20.06 Amsterdam (Netherlands) Poland 21-12 Brazil World Cup Pool D
20.06 Amsterdam (Netherlands) Australia 22-12 Japan World Cup Pool D
20.06 Amsterdam (Netherlands) Latvia 22-20 Brazil World Cup Pool D
20.06 Amsterdam (Netherlands) Japan 21-17 Poland World Cup Pool D
20.06 Santa Maria Cabo Verde 12-14 Côte d'Ivoire African Beach Games Group A
20.06 Santa Maria (Cabo Verde) Mali 21-17 Ghana African Beach Games Group A
20.06 Santa Maria (Cabo Verde) Algeria 17-8 Togo African Beach Games Group B
20.06 Santa Maria (Cabo Verde) Tunisia 21-11 Djibouti African Beach Games Group B
19.06 Amsterdam (Netherlands) South Korea 22-12 Turkey World Cup Pool A
19.06 Amsterdam (Netherlands) USA 21-16 Serbia World Cup Pool A
19.06 Amsterdam Netherlands 22-8 South Korea World Cup Pool A
19.06 Amsterdam Netherlands 14-18 Serbia World Cup Pool A
19.06 Amsterdam (Netherlands) USA 22-3 Turkey World Cup Pool A
19.06 Amsterdam (Netherlands) Lithuania 21-17 France World Cup Pool C
19.06 Amsterdam (Netherlands) Slovenia 20-13 China World Cup Pool C
19.06 Amsterdam (Netherlands) France 21-13 Qatar World Cup Pool C
19.06 Amsterdam (Netherlands) Slovenia 21-20 Lithuania World Cup Pool C
19.06 Amsterdam (Netherlands) Qatar 21-18 China World Cup Pool C
18.06 Amsterdam (Netherlands)Ukraine 21-19 Puerto Rico World CupPool B
18.06 Amsterdam (Netherlands)Mongolia 14-12 Russia World CupPool B
18.06 Amsterdam (Netherlands)Puerto Rico 21-18 Estonia World CupPool B
18.06 Amsterdam (Netherlands)Russia 21-14 Ukraine World CupPool B
18.06 Amsterdam (Netherlands)Mongolia 20-17 Estonia World CupPool B
18.06 Amsterdam (Netherlands)Australia 21-15 Brazil World CupPool D
18.06 Amsterdam (Netherlands)Latvia 14-11 Japan World CupPool D
18.06 Amsterdam (Netherlands)Poland 18-16 Australia World CupPool D
18.06 Amsterdam (Netherlands)Japan 13-10 Brazil World CupPool D
18.06 Amsterdam (Netherlands)Poland 15-13 Latvia World CupPool D
26.05 Changsha (China) Mongolia 21-17 Jordan Asia Cup Quarter-Final
26.05 Changsha (China) Kazakhstan 21-16 Qatar Asia Cup Quarter-Final
26.05 Changsha China 21-3 Taiwan Asia Cup Quarter-Final
26.05 Changsha (China) Australia 21-14 Japan Asia Cup Quarter-Final
26.05 Changsha (China) Mongolia 21-13 Kazakhstan Asia Cup Semi-Final
26.05 Changsha China 15-21 Australia Asia Cup Semi-Final
26.05 Changsha China 14-11 Kazakhstan Asia Cup 3rd Place Match
26.05 Changsha (China) Australia 21-9 Mongolia Asia Cup Final
25.05 Changsha (China)Qatar 21-20 New Zealand Asia CupFinal Round, Pool B
25.05 ChangshaChina 21-13 Qatar Asia CupFinal Round, Pool B
25.05 ChangshaChina 21-18 New Zealand Asia CupFinal Round, Pool B
25.05 Changsha (China)Taiwan 21-20 Indonesia Asia CupFinal Round, Pool D
25.05 Changsha (China)Kazakhstan 21-19 Taiwan Asia CupFinal Round, Pool D
25.05 Changsha (China)Kazakhstan 17-14 Indonesia Asia CupFinal Round, Pool D
24.05 Changsha (China)Jordan 21-15 Japan Asia CupFinal Round, Pool A
24.05 Changsha (China)Jordan 21-10 Turkmenistan Asia CupFinal Round, Pool A
24.05 Changsha (China)Japan 21-14 Turkmenistan Asia CupFinal Round, Pool A
24.05 Changsha (China)Mongolia 20-14 South Korea Asia CupFinal Round, Pool C
24.05 Changsha (China)Australia 21-17 South Korea Asia CupFinal Round, Pool C
24.05 Changsha (China)Australia 21-8 Mongolia Asia CupFinal Round, Pool C
23.05 Changsha (China)Samoa 13-11 Thailand Asia CupQualifying Round, Pool A
23.05 Changsha (China)Philippines 21-19 Iran Asia CupQualifying Round, Pool A
23.05 Changsha (China)Qatar 17-16 Iran Asia CupQualifying Round, Pool A
23.05 Changsha (China)Philippines 22-15 Samoa Asia CupQualifying Round, Pool A
23.05 Changsha (China)Qatar 19-10 Thailand Asia CupQualifying Round, Pool A
23.05 Changsha (China)India 21-10 Vanuatu Asia CupQualifying Round, Pool B
23.05 Changsha (China)South Korea 21-3 Malaysia Asia CupQualifying Round, Pool B
23.05 Changsha (China)Malaysia 21-12 Vanuatu Asia CupQualifying Round, Pool B
23.05 Changsha (China)South Korea 20-19 India Asia CupQualifying Round, Pool B
23.05 Changsha (China)Vietnam 21-17 Sri Lanka Asia CupQualifying Round, Pool C
23.05 Changsha (China)Taiwan 14-13 Kyrgyzstan Asia CupQualifying Round, Pool C
22.05 Changsha (China)Thailand 14-11 Philippines Asia CupQualifying Round, Pool A
22.05 Changsha (China)Iran 21-9 Samoa Asia CupQualifying Round, Pool A
22.05 Changsha (China)Qatar 21-17 Philippines Asia CupQualifying Round, Pool A
22.05 Changsha (China)Iran 21-6 Thailand Asia CupQualifying Round, Pool A
22.05 Changsha (China)Qatar 21-16 Samoa Asia CupQualifying Round, Pool A
22.05 Changsha (China)South Korea 21-3 Vanuatu Asia CupQualifying Round, Pool B
22.05 Changsha (China)India 21-13 Malaysia Asia CupQualifying Round, Pool B
22.05 Changsha (China)Vietnam 21-10 Kyrgyzstan Asia CupQualifying Round, Pool C
22.05 Changsha (China)Taiwan 19-10 Sri Lanka Asia CupQualifying Round, Pool C
22.05 Changsha (China)Taiwan 21-18 Vietnam Asia CupQualifying Round, Pool C
22.05 Changsha (China)Kyrgyzstan 21-10 Sri Lanka Asia CupQualifying Round, Pool C
05.05 San Juan (Puerto Rico)Canada 22-5 Germany World Cup QualifierPool A
05.05 San Juan (Puerto Rico)France 19-14 Italy World Cup QualifierPool A
05.05 San Juan (Puerto Rico) Australia 22-10 Romania World Cup QualifierPool B
05.05 San Juan Puerto Rico 21-13 Czechia World Cup QualifierPool B
05.05 San Juan (Puerto Rico) Czechia 19-15 Canada World Cup QualifierQuarter-Final
05.05 San Juan (Puerto Rico) Australia 21-12 Italy World Cup QualifierQuarter-Final
05.05 San Juan (Puerto Rico) France 21-16 Czechia World Cup Qualifier Semi-Final
05.05 San Juan Puerto Rico 21-18 Australia World Cup Qualifier Semi-Final
05.05 San Juan (Puerto Rico) Australia 21-11 Czechia World Cup Qualifier 3rd Place Match
04.05 San Juan (Puerto Rico)France 18-15 Canada World Cup QualifierPool A
04.05 San Juan (Puerto Rico)Italy 14-11 Germany World Cup QualifierPool A
04.05 San Juan (Puerto Rico)Canada 21-10 Italy World Cup QualifierPool A
04.05 San Juan (Puerto Rico)Germany 21-13 France World Cup QualifierPool A
04.05 San JuanPuerto Rico 21-14 Romania World Cup QualifierPool B
04.05 San Juan (Puerto Rico)Australia 18-12 Czechia World Cup QualifierPool B
04.05 San Juan (Puerto Rico)Czechia 22-14 Romania World Cup QualifierPool B
04.05 San JuanPuerto Rico 21-17 Australia World Cup QualifierPool B